Planujesz weekend w Krakowie? Sprawdź na co zwrócić uwagę przeglądając noclegi w Krakowie

[REKLAMA]

Od kilku lat regularnie odwiedzam Kraków. Podczas studiów szalone wyjazdy ze znajomymi, później z narzeczoną, obecnie najczęściej w celach służbowych lub z rodziną. Duże, popularne miasto wśród turystów z całego świata oferuje różnorodność bazy noclegowej. Na co zwrócić uwagę, wybierając noclegi w Krakowie?

W zależności od celu wizyty w Krakowie, wybierany nocleg musi przede wszystkim odpowiadać ci lokalizacyjnie. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę z dziećmi lub wydarzenie kulturalne, warto szukać wśród noclegów w ścisłym centrum, aby uniknąć używania samochodu. Spacer urokliwymi ulicami Krakowa z pewnością będzie atrakcyjniejszy niż stanie w korkach lub podróż zatłoczonym tramwajem. Wizyta biznesowa to konieczność przemieszczania się w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aby nie tracić czasu warto zarezerwować nocleg w Krakowie blisko miejsca docelowego. Szkolenie, konferencja lub spotkanie służbowe nie zawsze są przygotowane pod kątem zaplecza noclegowego. Niezależnie, warto zadbać o sprawdzone noclegi Kraków oferuje dużą różnorodność ofert i cen za nocleg, określ więc swoje możliwości i oczekiwania, a przede wszystkim korzystaj z pewnego źródła, rezerwując hotel lub kwaterę . Ja osobiście od wielu lat korzystam z oferty strony https://noclegi.pl/krakow

Idealne noclegi dla rodzin z dziećmi

To, czego ostatnio szukam najczęściej, czyli udogodnienia dla rodzin z dziećmi:

  • możliwość wstawienia turystycznego łóżeczka,
  • krzesło do karmienia,
  • plac zabaw na świeżym powietrzu,
  • pokój zabaw na chłodne, deszczowe dni,
  • zniżki na pobyt dzieci lub bezpłatny pobyt dla najmłodszych,

są istotne, gdy chcemy pokazać swoim pociechom gdzie mieści się Smocza Jama, czy Smok Wawelski rzeczywiście zionie ogniem oraz czy Zamek na Wawelu jest taki, jak na książkowych ilustracjach. Noclegi w Krakowie, rezerwowane dla rodzin z dziećmi muszą przede wszystkim znajdować się w atrakcyjnym miejscu, z którego blisko jest do Rynku, Wzgórza Wawelskiego i na Bulwary Wiślane. Doskonale, jeśli uda się znaleźć nocleg na najniższej kondygnacji (cenna uwaga dla osób, które wnoszą wózek. Z doświadczenia wiem, że niezbędna jest też łazienka, przynależna do pokoju i telewizja, w której w kryzysowej sytuacji znajdziesz kreskówki.

Noclegi dla młodych

Studenci, którzy pragną poznać nocne życie w Krakowie, odwiedzając najpopularniejsze kluby muzyczne, często szukają  noclegów w Krakowie w dniu koncertu lub wydarzenia sportowego. Wyjazd do Krakowa w okresie wakacyjnym nie musi wiązać się z koniecznością zarobku. Poznaj miasto, a z pewnością będziesz tu wracał przy każdej sposobności. W przypadku studentów budżet najczęściej nie zakłada kilkuset złotych za nocleg w Krakowie. Rezerwując noclegi, wybierasz te miejsca, które kosztem standardu obniżają cenę? Za kilkadziesiąt złotych od osoby warto wymagać prysznica przy sypialni, Wi-Fi bez dodatkowych opłat oraz przygotowanej pościeli. Najtaniej noclegi w Krakowie można znaleźć na obrzeżach miasta. Jeżeli wybierasz się na wydarzenie, odbywające się w jednej ze skrajnych dzielnic, możesz znaleźć niedrogi nocleg niedaleko, warto jednak zarezerwować go odpowiednio wcześniej, bo na podobny pomysł wpadnie wielu z uczestników planowanej imprezy. Rezerwacja noclegu, aby była pewna i potwierdzona powinna odbywać się przez sprawdzony portal internetowy, który oferuje dużą liczbę miejsc, w których można zanocować.

Na co zwrócić uwagę przy rezerwacji noclegów w Krakowie?

Lokalizacja i standard obiektu są najważniejsze przy wyborze odpowiedniego noclegu, dlatego warto dokładnie przejrzeć informacje, zamieszczone na stronie internetowej. Zapoznaj się ze zdjęciami obiektu i pokoi, aby mieć świadomość jakości wyposażenia oraz stopnia nowoczesności budynku. Sprawdź, gdzie dokładnie położony jest hotel, hostel lub apartament oraz czy dostępny jest bezpłatny parking lub niedaleko znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Rezerwacja noclegu w Krakowie powinna odbyć się z dokładnym określeniem terminu pobytu, ilości osób oraz dodatkowych informacji, jakie powinieneś podać właścicielowi obiektu (ilość dzieci, jakie będą nocowały w pokoju, czy zabierzesz ze sobą zwierzę domowe). Koniecznie upewnij się, czy obiekt posiada zaplecze gastronomiczne. Jeżeli zależy ci na noclegach w Krakowie ze śniadaniem lub z pełnym wyżywieniem, sprawdź ofertę pod tym kątem. Jeśli chodzi o gastronomię w hotelu, cena najczęściej uwzględnia posiłki, warto jedynie upewnić się, czy dotyczy śniadań, czy też pozostałych posiłków. W hostelach najczęściej nie ma możliwości skorzystania z gotowych śniadań, we wspólnej kuchni możemy je sobie przygotować. Coraz więcej jest jednak hosteli, oferujących posiłki, nawet pojawiają się miejsca, które przy hostelu otwierają restaurację, bistro lub pub. Dla osób, które wybierają się do Krakowa w międzynarodowym towarzystwie, istotne będzie, czy obsługa obiektu posługuje się językami obcymi. Obecnie jest to już standardem, jednak warto sprawdzić, aby nie doświadczyć niemiłej niespodzianki. Standard bazy noclegowej w Krakowie na przestrzeni kilku, może kilkunastu lat znacznie się poprawił, a rozwój nowych obiektów wpływa na konkurencyjność. My, jako goście korzystamy na tym, mając wybór zarówno w zakresie ceny za nocleg, jak i standardu.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa