Wrocław, idealne miasto na wycieczkę szkolną

[REKLAMA]

Wrocław jest jednym z największych polskich miast. Stanowi doskonały cel wycieczki, ponieważ oferuje bogatą kolekcję atrakcji, zarówno tych edukacyjnych, jak i rekreacyjnych. Można zwiedzić muzea, zobaczyć zabytki, czy też odpocząć w cudownych lokalach albo w ogromnym zoo. Wszystko zależy od chęci i czasu. To propozycja nie tylko dla rodzin, ale i organizowanych wycieczek. Szkoły bardzo chętnie zabierają dzieci do Wrocławia, nawet z najdalszych zakątków kraju, gdyż można tam obejrzeć unikalne miejsca, a przy tym znaleźć niedrogi nocleg.

Wrocław – co oferuje dla dzieci?

Wiele miejsc urządzonych jest w taki sposób, by zapewnić rozrywkę nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci. Można tak zaplanować podróż, by najmłodsi skorzystali wyciągając z odwiedzonych miejsc ciekawe informacje, a jednocześnie nie znudzili się i wspaniale spędzili czas. Jak to zrobić?
Po pierwsze nie należy zmuszać dzieci do ciągłego spacerowania z jednego muzeum do drugiego. Dużo lepiej sprawdzi się umieszczenie w planie muzeum, a po nim na przykład placu zabaw, czy przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Wszystko zależy oczywiście od wieku grupy, należy uwzględnić fakt, że mniejsze dzieci nie są w stanie skupiać się na przyswajaniu wiedzy przez dłuższy czas, potrzebują urozmaicenia.

wroclaw-1755516_640

Jakie muzea warto pokazać dzieciom?

Szkolne wycieczki ukierunkowane są na atrakcje edukacyjne. W końcu chodzi o to, by poprzez wyjazd nauczyć dzieci czegoś nowego, a przy tym naocznie pokazać im rzeczy, które widują zwykle tylko w podręcznikach. We Wrocławiu znajduje się mnóstwo muzeów, nie tylko tych tradycyjnych.

• Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego – kiedyś pełniła rolę obserwatorium astronomicznego, dzisiaj to interesujące miejsce, z którego można podziwiać panoramę miasta. Na narożnikach wieży umieszczono piękne rzeźby, które w ciekawy sposób obrazują: teologię, prawo, medycynę oraz filozofię

• Muzeum Poczty i Telekomunikacji – to jedyne takie miejsce w Polsce. Przedstawia imponującą ilość eksponatów, które przedstawiają historię powstawania poczty, ale także ciekawe przedmioty używane przez lata. Oczywiście nie brakuje znaczków pocztowych, czy starych aparatów telefonicznych

• Hydropolis – dzieci z pewnością zachwycą się niesamowitym efektom, jakie uzyskuje się tam przy użyciu wody. Można tam dowiedzieć się jak ona powstawała oraz podziwiać kryjące się w głębinach tajemnice. Ciekawym elementem jest rzeźba przedstawiająca ile wody znajduje się w organizmie człowieka.

To tylko kilka z atrakcji Wrocławia, wybór zależy od konkretnej grupy dzieci. Mniejsze bardziej nastawione są na zabawę, dlatego konieczne jest połączenie edukacyjnych miejsc oraz tych bardziej rozrywkowych. Z pewnością ciekawym elementem podróży byłoby Wrocławskie Zoo.

Coraz częściej organizuje się wycieczki kilkudniowe, potrzebne jest więc wynajęcie noclegu. Trudno wybrać drogie opcje, wówczas nie wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w wycieczce, co z pewnością byłoby dla nich przykre. Najlepiej jest wybrać więc tańsze rozwiązanie, na przykład hostel. Można wynająć kilka pokoi, w których dzieci będą spały w małych grupkach. To dla nich dodatkowa atrakcja, bo będą mogły spędzać czas wśród przyjaciół.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Hostel Amnesia Wrocław, oferujący tani nocleg we Wrocławiu

2 thoughts on “Wrocław, idealne miasto na wycieczkę szkolną

  1. Ekstraspanie.pl 5 kwietnia 2017 at 20:57

    najlepsze noclegi we Wrocławiu znajdziesz na http://www.ekstraspanie.pl

  2. Anulka 19 marca 2018 at 14:04

    Wycieczka szkolna, ale nie tylko. Wrocław to miasto bardzo wielu atrakcji. Poczynając od ZOO z Afrykarium, a na multimedialnej fontannie kończąc.Polecam. Fajna opcja na rodzinny wyjazd z dziećmi.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa