Jaką latarkę wybrać — tradycyjną czy LED?

[REKLAMA]

Latarka jest nieodłącznym elementem każdej wyprawy. Chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj przemierzania nieznanych terenów bez odpowiedniej latarki. Te są dziś bardzo różne. W tym wpisie chcemy odnieść się do wyboru tego dodatku pomiędzy zwykłą i tradycyjną latarką a urządzeniem LED. Który produkt wydaje się lepszy?

Wady i zalety latarki tradycyjnej

Co rozumiemy przez termin latarka tradycyjna? Tak więc jest to urządzenie, które wyposażono w żarówkę, w której to ciałem świecącym jest rozgrzane przepływem prądu włókno wykonane z trudno topliwego materiału. Wielu zastrzeżeń do takich żarówek mieć nie można. Dają one jasne światło i dobrze oddają barwy. Zdarza się jednak, że powstaje w nich coś w rodzaju poświaty. Ponadto takie żarówki są też uważane za produkty o małej żywotności. Często przestają też świecić bez żadnego ostrzeżenia, choć zdarza się, że oznaką wyczerpania baterii jest słabszy strumień światła. Wówczas należy je wymienić, po czym ponownie można cieszyć się takimi latarkami.

Dlaczego warto wybrać latarkę LED?

Zdecydowanie lepiej w tym zestawieniu wypadają jednak latarki z wieloma mniejszymi żarówkami, które świecą równomiernie i jednolicie, doskonale oświetlając teren wokół latarki. Takie są latarki LED. Niewątpliwie ich zaletą jest fakt, że takie latarki są znacznie trwalsze od standardowych tego typu produktów. Szacuje się, że świecą one nawet pięć razy dłużej niż tradycyjne latarki.

Oczywiście latarki to tylko jedne z akcesoriów, które są przydatne każdemu, kto wypoczywa w otoczeniu natury pod gołym niebem. Inne ciekawe i wielofunkcyjne dodatki zebraliśmy w artykule pt. „Podstawowe akcesoria survivalowe”.

2 thoughts on “Jaką latarkę wybrać — tradycyjną czy LED?

  1. Piotr 29 lipca 2018 at 08:30

    Od kilku lat posiadam latarkę LED i nie zamieniłbym jej na żadną inną

  2. marta 5 lutego 2019 at 13:10

    chyba jednak lepsz led . a najlepiej wcale

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa