Torba turystyczna, a może walizka? Co jest lepsze?

[REKLAMA]

Wakacje to dla wielu Polaków czas, którego oczekują przez kilka miesięcy lub nawet cały rok. Obecnie szeroko dostępne są opcje wypoczynku w Polsce, ale także poza jej granicami. Plusem są w tym przypadku także koszta, które ograniczyć można nawet o kilkadziesiąt procent, jeżeli jest to wyjazd organizowany osobiście. No właśnie odnosząc się do organizacji, nie można zapomnieć o przydatnych przy pakowaniu akcesoriach, a więc torbach turystycznych czy też walizkach. Który wybór jest lepszy?

Plusy i minusy walizek

Wydaje się, że lepszym wyborem będzie walizka. Choćby dlatego, że przez twardszą skorupę zapewnia ona lepszą ochronę przewożonego w niej bagażu. Ponadto walizka zawiera w sobie o wiele więcej miejsca, choć sporo zależy tutaj także od jej wielkości, a ta może być dziś bardzo różna. Są jednak tacy, którzy zwracają uwagę na to, że walizka nie jest optymalnym wyborem i na pewno nie wygląda lepiej od torby. Choćby dlatego, że jest ona cięższa. To jednak nie musi przekładać się na sam transport i zabieranie ze sobą walizki, bo te mają dziś pomocne przy transporcie kółka, ale na przykład na wyższą opłatę lotniskową. Na lotnisku, aby uchronić się przed dodatkową opłatą, należy ograniczyć się do ciężaru 25 kg. Lepsza wydaje się więc torba. Tym bardziej że i to akcesorium występuje w wielu wersjach i modyfikacjach.

Wszechstronne torby podróżne

Tak więc torby takie również mogą zostać wyposażone w praktyczne kółka. To jednak nie wszystko. Nie brak bowiem toreb z dodatkowymi paskami. Wówczas można zrobić z nich plecak, choć tyczy się to jedynie mniejszych toreb. Ponadto w razie rozerwania rączek czy pasków, zawsze można je zszyć. Podobnie jest z całą torbą, która przy uszkodzeniu w dalszym ciągu może służyć turyście, co nie jest takie oczywiste w przypadku walizek.

Ponadto po wypakowaniu torbę można złożyć, przez co nie zajmuje ona wiele miejsca. Zawsze jako bagaż podręczny zabrać można ją też na wycieczkę. Ponadto taka torba jest też funkcjonalna, gdyż posłuży na przykład jako torba na trening. Będzie to więc optymalny wybór dla każdego, kto wybiera się na wakacje.

Z kolei o tym, gdzie wybrać się na wczasy przeczytacie w artykule pt. „Gdzie wypoczywać – w kraju czy za granicą?”. Okazuje się, że wakacje w Polsce mogą być równie atrakcyjne, co kilkudniowy wypad za granicę.

2 thoughts on “Torba turystyczna, a może walizka? Co jest lepsze?

  1. harcerz 3 sierpnia 2018 at 12:27

    dla mnie najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie jest plecak 🙂

  2. marta 5 lutego 2019 at 13:06

    torba podruzna wiecej pomiesci i jest lzejsz sama w sobie . a plecak jest super

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa