Ubezpieczenie podczas wyjazdu na biwak

[REKLAMA]

Mimo że Polacy coraz bardziej cenią sobie wypoczynek w zagranicznych kurortach w Bułgarii, Grecji czy Hiszpanii to są tacy, którzy za nic nie przepuszczą wypoczynku nad polskim morzem czy w górach. Ponadto dla wielu miłośników wycieczek najlepszym możliwym wypoczynkiem jest nocleg pod gołym niebem w namiocie na polu kempingowym czy namiotowym. Jest jednak kwestia, o której Polacy podczas takich wypadów weekendowych zapominają. Mowa o ubezpieczeniu, któremu poświęcimy ten wpis.

Jak wybrać ubezpieczenie pod namiot?

Zacząć należy od tego, że ubezpieczenie turystyczne przyda się w razie jakichkolwiek problemów, które mogą dotknąć osobę wypoczywającą pod namiotem. Trzeba mieć na uwadze, że taka polisa ubezpieczeniowa, nawet w standardowej wersji, obejmuje pokrycie kosztów leczenia, co jest szczególnie ważne, jeśli pod namiot wybieramy się poza Polskę. Wówczas takie ubezpieczenie jest w zasadzie niezbędne, gdyż zawiera w sobie usługi medyczne świadczone przez opiekę medyczną poza krajem, ale także powrotny i darmowy transport do Polski, a nawet ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Na co uważać przy zakupie ubezpieczenia?

O takim ubezpieczeniu pomyśleć powinni wszyscy ci, którzy mają zamiar wypoczywać poza Polską. Niezależnie od tego, czy jest to wyjazd pod namiot, czy wypoczynek w luksusowym hotelu. Sęk w tym, aby towarzystwu ubezpieczeniowemu nie dać się oszukać i dobrze przyjrzeć się umowie. Zdarza się, że z ochrony ubezpieczeniowej wyłączone jest na przykład nocowanie pod namiotem, które traktowane jest jako sport ekstremalny lub wypoczynek podwyższonego ryzyka. Ponadto sprawdzić należy, czy taka polisa zawiera w sobie koszty ratownictwa, niezbędne tak w górach, jak i nad morzem czy jeziorami.

Wszystkim, którzy planują wyjazd pod namiot, polecamy też artykuł pt. „Co zabrać ze sobą na wypoczynek na łonie natury?”. Odnieśliśmy się w nim do najważniejszego ekwipunku dla wypoczynku w takiej formie.

1 thoughts on “Ubezpieczenie podczas wyjazdu na biwak

  1. student 30 sierpnia 2018 at 12:37

    ja jako student mam kartę młodzieżową więc jest w miarę tanio i wszystko zawiera ale zgadzam się bez ubezpieczenia nie ma co się z domu ruszać

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa