Podstawowe akcesoria survivalowe

[REKLAMA]

Survival jest w Polsce coraz popularniejszy. Jasne jest, że wiele akcesoriów survivalowców ułatwia też codzienne życie. Są one bowiem małe, lekkie czy składane, a także wielofunkcyjne. O jakich zatem akcesoriach warto pomyśleć w pierwszej kolejności? W tym wpisie odniesiemy się do trzech z nich, a więc wielofunkcyjnego narzędzia Multitoole, saperki i gazu pieprzowego.

Multitoole

Multitoole to narzędzie wielofunkcyjne oraz kompaktowe, które zawiera w sobie mnóstwo różnych mniejszych narzędzi. Zalicza się do nich: kombinerki, przecinak do drutu, zaciskacz, ostrze nożowe, hak tnący, nożyczki, pilnik do metalu, pilnik diamentowy, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, śrubokręt, kółko do kluczy i wiele więcej. Najprościej rzecz ujmując, wspomnielibyśmy o tym, że jest to scyzoryk, który zawiera w sobie wiele dodatkowych narzędzi, które dla survivalowca w zasadzie są bezcenne. Przydadzą się podczas jakiejś awarii, ale także na co dzień, kiedy to trzeba coś przeciąć, naprawić czy rozkręcić. Nie jest tajemnicą, że o wiele lepiej nosić przy sobie jeden taki gadżet, aniżeli kilkanaście pojedynczych narzędzi.

Gaz pieprzowy

Kolejnym akcesorium niezbędnym dla survivalowca jest gaz pieprzowy. Jest to podstawowy produkt w zakresie samoobrony. Gaz taki jest dostępny w wielu różnych rozmiarach, kiedy to najmniejszy zmieści się w kieszeni spodni i w zasadzie jest niewidoczny. Jest on więc lekkim i wygodnym narzędziem, które sprawdzi się podczas napadu groźnego napastnika. Jednak gaz przydaje się nie tylko podczas ataku osoby trzeciej, ale też agresywnego zwierzęcia. Unieszkodliwia on przeciwnika na wystarczająco długo, aby oddalić się z miejsca zdarzenia i jeśli to konieczne powiadomić o całym zajściu właściwe służby.

Saperka

Saperka to składana łopata niewielkich rozmiarów. Po jej złożeniu i włożeniu do pokrowca nie przekracza na ogół długości 30 cm. Zaletą jest też jej stosunkowo nieduża waga, ponieważ saperka waży poniżej 2 kg. Jest łatwa w użyciu i poręczna, a jednocześnie również bardzo wytrzymała. Przy szukaniu sobie saperki warto postawić na narzędzie, które ma dodatkowe funkcje. Wówczas użyć będzie można jej także jako młotka, kilofa czy uchwytu do wyciągania gwoździ.

Wszystkie powyższe akcesoria sprawdzą się podczas każdego wypadu pod namiot czy do lasu. Inne przydatne akcesoria, które na biwaku mogą okazać się bezcenne, wymieniliśmy w artykule pt. „Co zabrać ze sobą na wypoczynek na łonie natury?”.

1 thoughts on “Podstawowe akcesoria survivalowe

  1. wędrowiec 23 lipca 2018 at 18:32

    o tak bez tych rzeczy nigdy się nie ruszam 🙂

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa