Co warto zwiedzić i zobaczyć w Trójmieście? Sprawdź najlepsze miejsca!

[REKLAMA]

Trójmiasto jest atrakcyjne nie tylko do zamieszkania, ale i odwiedzenia w czasie wakacji. Nowoczesna Gdynia, zachęcający do wypoczynku Sopot i historyczny Gdańsk to miejsca, w których nie sposób się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie. Te trzy sąsiadujące ze sobą miasta są doskonale ze sobą skomunikowane. Szybka Kolej Miejska, zwana w skrócie SKM umożliwia szybkie przemieszczanie się i sprawia, że nawet w jeden dzień można zobaczyć najciekawsze miejsca w całym Trójmieście.

Jakie miejsca historyczne przyciągają turystów w Trójmieście?

Jeśli mamy ochotę na zwiedzanie, warto pojechać do Gdańska, gdzie można zobaczyć miejsca, które odegrały wielką rolę zarówno w najnowszej historii, jak i tej bardziej odległej. Niezwykle uroczy może okazać się spacer uliczkami starego Gdańska, gdzie można podziwiać stare kamieniczki, Bazylikę Mariacką czy zobaczyć słynną fontannę Neptuna. Jeśli mamy ochotę na dalszą wyprawę, warto wybrać się na Westerplatte, a jeśli chcemy zobaczyć stocznię, gdzie trwały strajki i gdzie w sierpniu 1980 roku podpisano słynne porozumienie, udajmy się w okolice dworca, skąd już z daleka będziemy mogli zobaczyć postawiony z tej okazji pomnik. Jeśli natomiast mamy ochotę posłuchać cudownej muzyki organowej, udajmy się do Oliwy, starej dzielnicy Gdańska, gdzie nieopodal pięknego parku w archikatedrze oliwskiej zostaniemy uraczeni koncertem, który na długo zapadnie w pamięci i w sercu.

Co jeszcze warto zobaczyć w Trójmieście?

Trójmiasto to nie tylko atrakcja dla miłośników historii, ale także dla osób spragnionych nowinek technologicznych i ciekawych eksperymentów naukowych. Wycieczka do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni może być niezwykłą atrakcją dla całej rodziny. Natomiast osoby zainteresowane życiem podwodnym mórz i oceanów zaprasza Akwarium Gdyńskie, które jest swoistym ogrodem zoologicznym, gdzie można podziwiać najróżniejsze gatunki ryb, gadów i płazów z całego świata. Zlokalizowane jest w samym centrum Gdyni, co ułatwia szybkie dotarcie i umożliwia po zwiedzaniu udanie się na plażę, czy obejrzenie przy okazji znanej z festiwalu filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Ciekawą atrakcją nieopodal tego miejsca jest kolejka linowo-terenowa, którą można wjechać na Kamienną Górę i podziwiać z niej całą panoramę.

Jakie są najlepsze miejsca na relaksujące spacery w Trójmieście?

Podczas pobytu nad morzem nie może zabraknąć relaksujących spacerów, podczas których będziemy mogli powdychać trochę jodu. Idealnym miejscem do takich spacerów są trójmiejskie plaże, a także najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim znajdujące się w Sopocie i dużo mniejsze molo w Gdyni Orłowie. Dobrym miejscem na spacery jest także gdyński Skwer Kościuszki i Bulwar Nadmorski.

To tylko niektóre atrakcje Trójmiasta warte odwiedzenia. Jest ich jednak znacznie więcej, a oprócz tego w sezonie często organizowane są różne imprezy kulturalne i sportowe, takie jak Open Air Festiwal czy pokazy żaglowców lub regaty, które stanowią dodatkową atrakcję dla turystów. Zaplecze hotelowe i gastronomiczne rozwinęło się w Trójmieście na tyle, że bez większego trudu można znaleźć nocleg i dobrze zjeść.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.bus-transport.eu/

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa