Co zabrać ze sobą na wypoczynek na łonie natury?

[REKLAMA]

Wypoczynek na łonie natury, pod gołym niebem czy w namiocie, nie jest dziś bardzo popularny. Jeśli cenicie sobie taki wypoczynek, warto się do niego przygotować. Co zabrać ze sobą wypoczywając pod namiotem?

Karimata, śpiwór i koc

Najważniejszy jest nocleg. Nie mówimy tutaj o samym namiocie, ponieważ to jest oczywiste. Poza tym warto mieć ze sobą również karimatę, śpiwór lub dmuchany materac, jak i poduszkę czy koc, który sprawdzi się w chłodniejsze noce. Jako że podczas wypoczynku na łonie natury zaskoczyć może nas deszcz, namiot nie może przeciekać. Tutaj dobra będzie folia malarska, która zapewni ochronę przed deszczem.

Akcesoria niezbędne podczas kempingu

Przyda się również sznurek do rozwieszania ubrań oraz spinacze. Na pewno zabrać ze sobą trzeba też worki na śmieci, zapałki, scyzoryk, latarkę, nożyczki czy odpowiednio wyposażoną apteczkę i kosmetyczkę. Poza tym, jeśli taka osoba chciałaby sama przygotowywać sobie posiłki, a nie korzystać ze sztucznie przetworzonej żywności, mieć musi także menażki, garnki, patelnie, czajnik, talerze, sztućce, kubki, deskę do krojenia, noże, otwieracz do puszek, miskę do zmywania, płyn i gąbkę czy papierowe ręczniki. Samo gotowanie przeprowadza się z wykorzystaniem do tego kuchenki lub turystycznego grilla.

Dodatkowe zaopatrzenie namiotu

O wiele łatwiejsze zadanie mają wszyscy ci, którzy pod namiot wybierają się własnym środkiem transportu, jakim jest samochód. Wówczas zabrać można dodatkowe akcesoria, a więc krzesła czy rozkładany stolik, a nawet parasol chroniący przed nadmiarem słońca. Mniej ważne są akcesoria, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu, a więc piłki, gry planszowe, książki czy karty. Oczywiście przyda się też kurtka przeciwdeszczowa i cieplejszy, zabezpieczający przed wychłodzeniem polar.

Widać więc wyraźnie, że taki wyjazd może być równie atrakcyjny, jak wypoczynek w 4- czy 5-gwiazdkowym hotelu. Przebywanie na łonie natury to coś, co polecamy każdemu bez wyjątku. Na taki wypoczynek postawić powinni zwłaszcza ci, którzy uważają, że w takim wyjeździe nie ma nic ciekawego. Jeśli natomiast chcecie wyjechać poza Polskę, warto wybrać się do kraju, gdzie jest stosunkowo bezpiecznie. Takie kierunki turystyczne znajdziecie w jednym z naszych kolejnych wpisów pt. „Gdzie wyjechać na bezpieczne wakacje?”.

1 thoughts on “Co zabrać ze sobą na wypoczynek na łonie natury?

  1. biedronka1 20 czerwca 2019 at 10:46

    Pod namiotem przydają się również termosy i kubki termiczne.Szczególnie w okresie chłodniejszym. Przydadzą się też ręczniki szybkoschnące.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa