Weekend z rodziną pod Warszawą

[REKLAMA]

Jak przyjemnie spędzić wolny weekend w rodzinnym gronie? Najlepiej wyjeżdżając z miasta. Warto szukać miejsc w najbliższej okolicy, tak by nie tracić czasu na dojazdy, a Mazowsze znane jest z licznych turystycznych atrakcji. Gdzie warto się wybrać?

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody to atrakcja dla całej rodziny. Znajdują się w Trzciankach niedaleko Janowca. Można do nich dojechać własnym samochodem lub autobusem podmiejskim z Puław. Ogrody w pełni zasługują na swoją nazwę – rozległy, zielony teren kryje w sobie tajemnicze krainy z magicznymi stworami, a trasy spacerowe biegną przez korony drzew, fantazyjne mosty i tunele.

Odwiedzając Magiczne Ogrody można przy okazji zahaczyć o Kazimierz Dolny. To urokliwe miasteczko leży po drugiej stronie Wisły, wystarczy krótka przeprawa promowa i już jesteśmy na miejscu, tutaj też znajdzie się wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych.

Rancho pod Bocianem

To ośrodek, w którym cała rodzina będzie się naprawdę dobrze bawiła. Rancho pod Bocianem leży tylko 20 km od Warszawy, ale jest tu bardzo cicho i bardzo zielono, co spodoba się wszystkim miłośnikom wypoczynku na łonie natury. Większa rodzina może sobie wynająć na weekend niewielki domek. Dzieci na pewno będą zachwycone pięknym placem zabaw.

Rozległe tereny umożliwiają organizację długich spacerów i pikników, ale to nie wszystko – 4 boiska sportowe i pole do mini-golfa zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Grupy zorganizowane mogą korzystać z toru off-road, strzelnicy czy ścianka wspinaczkowej. W restauracji, serwującej obecnie posiłki na wynos, można zakupić przygotowywane na miejscu przetwory.

Żelazowa Wola

Miejscowość znana jako miejsce narodzin Fryderyka Chopina to idealna miejscówka na krótki wypad dla całej rodziny. Główną atrakcją jest przepiękny dworek i muzeum Chopina, a ponieważ jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, bilety warto zarezerwować online, dzięki czemu unikniemy stania w kolejce.

Żelazowa Wola leży blisko Puszczy Kampinoskiej, więc kulturalny wyjazd można połączyć z aktywnym wypoczynkiem – dla turystów przygotowano ścieżki edukacyjne, miejsca piknikowe, place zabaw.

Groty Nagórzyckie

W Tomaszowie Mazowieckim znajduje się stara kopalnia piasku kwarcowego, dzisiaj już nieczynna, za to otwarta dla turystów. Co można zobaczyć na miejscu? Oczywiście labirynt korytarzy, podziemne sale, wnęki, wyrobiska oraz narzędzia górnicze wykorzystywane w czasach, gdy kopalnia jeszcze działała.

W drodze powrotnej warto odwiedzić Bolimowski Park Krajobrazowy, gdzie warta uwagi jest nie tylko niezwykła przyroda, ale też takie zabytki jak pałac w Nieborowie, park w Arkadii, Stara Rawa.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa