Słaba waluta, tanie wakacje. Poznaj kraje, które warto odwiedzić

[REKLAMA]

Kosztowne wakacje za granicą? Niekoniecznie, bo wszystko zależy od kierunku podróży, jaki obierzesz. Jeżeli już teraz wiesz, że zimowe wakacje chcesz spędzić na egzotycznej plaży lub narciarskim stoku za granicą, podpowiemy Ci, gdzie warto się wybrać.

Najpopularniejsze wakacyjne kierunki Polaków

Z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w 2017 r. najpopularniejszymi celami podróży Polaków były: Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Czechy, Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Austria, Słowacja, Francja, Szwecja, Norwegia, Węgry, Bułgaria, Holandia i Turcja. Do ostatniego kraju odbyło się 212 tys. podróży. Jeżeli skłaniasz się ku wypoczynkowi w ciepłym i tanim kraju, wybór Turcji będzie strzałem w dziesiątkę.

Sezon turystyczny w Turcji trwa przez cały rok, a to z uwagi na pogodę. Jeżeli zimowe ferie zaplanujesz na koniec lutego lub początek marca, będziesz mógł liczyć na temperaturę powyżej 20 st. C. Turystów kusi jednak nie tylko klimat i ilość zabytków, lecz także ceny. Aktualnie obowiązująca w Turcji waluta, czyli lira turecka, jest tania – 1 TRY kosztuje ok. 0,70 PLN (rok temu kurs TRY/PLN wynosił ok. 0,95 PLN).

Gdzie jeszcze warto pojechać?

Jeżeli chcesz spędzić zimowy urlop na nartach, to idealnym kierunkiem podróży będzie Szwecja. Czy wiesz, że w tym kraju działa ponad 100 ośrodków narciarskich? Hemavan i Tärnaby, Åre i Riksgränsen – to przykładowe ośrodki, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów spragnionych szaleństwa na pokrytych śniegiem stokach. Dwa pierwsze są położone w bliskiej odległości od szwedzkiej Laponii, dlatego też w planach warto zarezerwować czas na obserwowanie zorzy polarnej.

Jak kształtuje się kurs korony szwedzkiej? Od połowy 2017 r. cena wciąż maleje, a aktualnie za 1 SEK trzeba zapłacić ok. 0,42 PLN.

Zdecydowałeś się na Szwecję? Zamiast podróży samolotem, wybierz alternatywny, tańszy środek transportu. Każdego dnia z portu w Gdyni do Szwecji wypływają promy pasażerskie. Jeżeli zarezerwujesz bilet z wyprzedzeniem, możesz liczyć na bardzo konkurencyjne ceny.

3 thoughts on “Słaba waluta, tanie wakacje. Poznaj kraje, które warto odwiedzić

  1. marta 5 lutego 2019 at 12:59

    fajny artykuł . pomocny jak ktos ma ograniczony budżet wakacyjny

  2. Ola 30 kwietnia 2019 at 16:38

    Ciekawy artykuł, fajnie poczytać o takich miejscach. Zwłaszcza niedługo przed planowaniem jakiegoś wyjazdu.

  3. Pablopicasso05 8 maja 2019 at 18:45

    Czy ja wiem ., Bylem na ukrainie ostatnio . Waluta slaba ale wakacje wyniosly mnie bardzo duzo . Moze dlatego ze tam polaci sie prawie za wszystko . W senie nawet za rzeczy ktore u nas by nie przeszly . CHodzi o wymiar prawa.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa