Najlepsze atrakcje w Kołobrzegu – zaplanuj udane wakacje!

[REKLAMA]

Kołobrzeg to miejscowość, w której znakomity wypoczynek znajdą dla siebie zakochani, jak i całe rodziny. W mieście panuje wspaniały klimat, można znaleźć bogatą ofertę noclegową, opalać się na plażach oraz korzystać z wielu kąpielisk. Ponadto w okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki czy też pokłady borowiny, gdzie można leczyć choroby stawów, krążenia czy górnych dróg oddechowych. W Kołobrzegu nie będziemy narzekać na nudę, bowiem czeka tu na nas wiele atrakcji. Co warto zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić?

Najciekawsze atrakcje w Kołobrzegu i okolicy

Kołobrzeg to miejscowość, w której panuje wyjątkowy mikroklimat, czyste powietrze i bogaty w mikroelementy nadmorski aerozol. Na terenie tego miasta można znaleźć około 30 placówek sanatoryjnych i przyrodoleczniczych dla osób w każdym wieku. Podróżnicy mogą tutaj skorzystać z bogatej oferty noclegowo-gastronomicznej, wypoczywać i obcować z przyrodą. Jakie są najlepsze atrakcje Kołobrzegu?

Molo w Kołobrzegu – plaża i kołobrzeskie molo to pierwszy punkt, do którego powinni udać się nowi turyści odwiedzający to miasto. Konstrukcja ma ponad 220 m długości i 9 m szerokości, a dzięki imponującej świetnej iluminacji, spacer jest niezwykle urokliwy zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Wstęp jest bezpłatny, a w okolicy można znaleźć wiele sklepów z pamiątkami oraz dobrych restauracji.

Park linowy w Kołobrzegu – to polecane miejsce dla osób szukających aktywnego wypoczynku. Tor przeszkód z lin, siatek i drabinek umieszczony został na drzewach, dzięki czemu jest to zarówno wspaniała zabawa, jak i trening całego ciała. W ofercie znajdują się aż 3 klasy o różnym stopniu trudności.

Rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim – wyjeżdżając całą rodziną lub ze znajomymi na wakacje do Kołobrzegu warto zorganizować rejs po wodach Morza Bałtyckiego. Można skorzystać zarówno z oferty rejsów Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej, jak i zdecydować się na przewoźników prywatnych oferujących rejsy krajowe i międzynarodowe. Dla wędkarzy oraz płetwonurków organizowane są także rejsy specjalistyczne.

Co jeszcze oferuje Kołobrzeg? Atrakcje, które warto odwiedzić to Latarnia morska, Skansen morski, Muzeum 6D Maszoperia, Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Bursztynu w Kołobrzegu, Aquapark w Kołobrzegu i Ogrody Hortulus Spectabilis.

Fun Park Pomerania – atrakcja Kołobrzegu dla całej rodziny

Fun Park Pomerania to najlepsze miejsce dla rodzin. Wesołe miasteczko oferuje liczne karuzele, wodny świat, plac zabaw z dmuchanymi dmuchańcami czy mini Zoo. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji wśród osób odwiedzających okolicę. Można tutaj zorganizować wycieczkę grupową dla całej szkoły czy kolonii albo przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Na terenie parku działa również restauracja, kawiarnie i Chata grillowa.

Aby zaplanować udany wypoczynek gdy odwiedzamy Kołobrzeg i okolice – atrakcje i ich odpowiedni dobór mają kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas niepogody. W okresie letnim zdarzają takie dni, w których przez cały dzień pada deszcz, więc trzeba zrezygnować z plażowania i zabawy nad morzem. Właśnie wtedy idealnym rozwiązaniem okazuje się wesołe miasteczko Pomerania, odwiedzenie muzeum, wycieczka do kina, czy hale zabaw, które są kryte i żadna niepogoda nie przeszkodzi w dostarczeniu sobie wspaniałej rozrywki.

Artykuł powstał przy współpracy z https://parkpomerania.pl/atrakcje-kolobrzegu-co-warto-zobaczyc-w-okolicy/.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa