Największe atrakcje Zakopanego

[REKLAMA]

Nie bez powodu Zakopane określane jest mianem zimowej stolicy Polski. Nie ulega wątpliwości, że Zakopane cenią sobie przede wszystkim miłośnicy narciarstwa. Nie tylko aktywni sportowcy zawodowi i amatorzy, ale też kibice podziwiający rokrocznie najlepszych skoczków świata. Jednak Zakopane to również znakomity wybór pod kątem turystyki. Które miejsca warto zwiedzić, odwiedzając stolicę Tatr?

Morskie Oko

Morskie Oko to największe jezioro w polskiej części Tatr, które położone jest zaledwie 25 km od Zakopanego, w Dolinie Rybiego Potoku. Jezioro jest pochodzenia polodowcowego i ma powierzchnię 35 h. Na spacer w jego kierunku poświęcić trzeba 2-3 godziny, będąc przekonanym, iż po drodze czkają niesamowite widoki, m.in. Wodogrzmoty Mickiewicza.

Gubałówka

Jednym z najbardziej znanych punktów Zakopanego jest Gubałówka. Najpopularniejszy szczyt Kasprowego Wierchu i Giewontu góruje nad miastem. Zresztą nie tylko, ponieważ ze szczytu podziwiać można polską, ale i słowacką część Tatr, a przy okazji również pasma Babiogórskie. Szczyt znajduje się 1126 metrów nad poziomem morza. Na całe szczęście każdy, kto nie wytrzyma takiej wędrówki, może skorzystać z kolejki linowej. Najbliżej na Gubałówkę będą mieć ci, którzy wybiorą właściwy nocleg w Zakopanem, np. Hotel Kasprowy znajdujący się tuż przy stokach.

Krupówki

Krupówki to deptak Zakopanego, gdzie znajdują się liczne knajpy, restauracje oraz najstarsze hotele miasta. To nie koniec atrakcji na Krupówkach, ponieważ spacerując po tym deptaku, który życiem tętni w dzień i w nocy, w oczy rzucają się ważne punkty turystyczne Zakopanego, m.in. Kościół Świętej Rodziny czy Muzeum Tatrzańskie.

Giewont

Śpiący Rycerz czy Giewont to symbol stolicy Tatr. Ten szczyt Zachodnich Tatr ma wysokość 1894 metrów i położony jest na trenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na szczycie Giewontu, którego masyw składa się z Wielkiego Giewontu, Małego Giewontu oraz Długiego Giewontu, znajduje się ufundowany przez mieszkańców 15-metrowy krzyż. Jest to miejsce licznie odwiedzane przez pielgrzymki, choć dostać się na szczyt nie jest łatwo. Szlak jest wymagający i wymaga odpowiedniego przygotowania do takich wędrówek.

Dolina Pięciu Stawów

Malownicza Dolina Pięciu Stawów położona jest pomiędzy Kozim Wierchem a Morskim Okiem. To jedna z najpiękniejszych dolin nie tylko w Tatrach. Tworzy ją sześć polodowcowych jezior (Wielki Staw, Czarny Staw, Zadni Staw, Mały Staw, Przedni Staw i Wole Oko), a nad nią unosi się kilka szczytów (Szpiglasowy Wierch, Świdnica) i grań Orlej Perci. Turyści, którzy zwiedzają Dolinę Pięciu Stawów, mają możliwość zobaczyć alpejską roślinność i rzadko spotykane gatunki zwierząt.

Widać w związku z tym wyraźnie, że Zakopane ma turystom naprawdę sporo do zaoferowania. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy turystyki krajobrazowej, ale i ci lubiący zwiedzać kościoły i inne zabytkowe budowle. Oczywiście, poszkodowani nie będą ci, którzy stawiają na aktywny wypoczynek, oddając się zimowym szaleństwom na licznych tutaj stokach.

3 thoughts on “Największe atrakcje Zakopanego

  1. Ola 30 kwietnia 2019 at 16:28

    Wstyd mi przyznać, że w Zakopanem byłam tylko przejazdem. Może czas w końcu zwiedzić to cudowne miejsce.

  2. Pablopicasso05 8 maja 2019 at 18:38

    Zakopane -0 Duma naszych skokow narciarskich . I nietylko. Mozna spedfzic milo czas z rodzina i rozerwac sie troche ze znajomymi. Polecam wiem bo bylem.

  3. biedronka1 20 czerwca 2019 at 09:59

    W Zakopanem warto udać się na skocznię wielką Krokiew. Na miejscu oczywiście można kupić bilet i wjechać na sam jej szczyt,

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa