Jak nie stracić na aucie, którego już nie używasz?

[REKLAMA]

Aby uniknąć jakichkolwiek kar należy, aby każdy samochód był ubezpieczony i zarejestrowany.

Nawet w przypadku jeśli nie jest używany. Jedyny wyjątek to auta zabytkowe, tutaj nie wymaga się ciągłości ubezpieczenia.

Według polskiego prawa samochód nie można wyrejestrować tymczasowo, jeśli przez jakiś okres nie jest używany. Najczęściej problem mają osoby, które rozbiły auto, a firmy ubezpieczeniowe sklasyfikowali jako całkowitą szkodę. Oznacza to dla klienta niestety, że nie dostanie całkowitego odszkodowania . Ale tylko różnicę kwoty pomiędzy wartością auta, przed i po wypadku. Najlepszym rozwiązaniem, żeby odzyskać pieniądze jest zezłomowanie auta oraz w miarę szybko pozbyć się kłopotu.

Należy pamiętać , że stacja do której oddajemy auto musi posiadać upoważnienia od wojewody do kasacji pojazdów. Jest to dokument niezbędny do wyrejestrowaniu samochodu. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która działa na terenie Warszawy, to zapraszamy: złomowanie aut Warszawa Wola. Dodatkowo zapewnia holowanie pojazdów oraz działa na terenie Radomia.

O czym należy pamiętać podczas złomowania pojazdu?

Najczęściej auto, które nie nadaje się do naprawy i tym samym do jazdy, przestaje się opłacać jego dalsze utrzymywanie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest oddanie auta do zezłomowania. Trzeba pamiętać, aby upewnić się czy punk posiada odpowiednie uprawnienia.

Dokumenty jakie należy mieć przy sobie to: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz koniecznie dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu. Ponadto, żeby zezłomować pojazd, auto musi posiadać numer VIN lub numer nadwozia, podwozia lub ramy.

Stacja demontażu dokonuje unieważnienia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. W związku z tym wydaje odpowiednie oświadczenia i potwierdzające zezłomowanie pojazdu, które wydawane jest w trzech egzemplarzach – dla właściciela pojazdu, dla stacji demontażu oraz dla wydziału komunikacji.

Następnie właściciel auta musi w ciągu 30 dni dostarczyć dokumenty do wydziału komunikacji oraz złożyć wniosek o wyrejestrowanie. Warto również udać się do ubezpieczalni, aby zamknąć wszelkie formalności dotyczące zezłomowanego auta. Można również otrzymać zwrot niewykorzystanej części składki za okres od zezłomowania do końca okresu ubezpieczeniowego.

Bardzo sprawnie i szybko działa auto złomowanie Warszawa Żoliborz. Firma, która zajmie się pojazdem w dogodnym dla właściciela czasie. Ponadto oferuje autoholowaniem oraz oferuje wysokie ceny skupu. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami prawa oraz w pełni profesjonalnym sprzętem.

Coraz wyższe kary za brak OC

Każdy kierowca ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych i więcej. Dlatego wiele osób myśli jak zmniejszyć tą kwotę lub w ogóle przestać płacić. Jednak niesie to ze sobą negatywne skutki, ponieważ kary za brak wykupionego są wysokie. Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny kontroluje, czy właściciele aut posiadają ważna polisę. W związku z tym zajmuje się również nakładaniem kar na osoby, które nie dopełniły obowiązku.

Natomiast w przypadku, kiedy auto stoi nie używane możemy zdecydować się na auto złomowanie Grójec. Profesjonalna firma odholuje oraz zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wyrejestrowaniem pojazdu.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa