„Idę na plażę” czy „Hej! W góry”? Czyli gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje według Google

[REKLAMA]

Google wie wszystko! Nawet gdzie i jak spędzamy urlop. W hotelu czy w hostelu? W górach czy nad morzem? W jakich miastach najchętniej? Na podstawie historii wyszukiwań prezentujemy najpopularniejsze wakacyjne kierunki wybierane przez Polaków.

Ostatnimi laty coraz częściej spędzamy wakacje w Polsce. Jak wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki i z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w 2016 roku ponad połowa Polaków, bo aż 57 proc., pojechała na wakacje.  Większość naszych wyjazdów to odpoczynek właśnie w kraju. Odbyliśmy aż 43,5 mln podróży po Polsce, z czego 17 mln to były wyjazdy długie (średnio 8-9 noclegów), a 26,5 mln – wyjazdy krótkie (1-2 noclegi). Za granicę takich wyjazdów było „tylko” 11,3 mln. Dlaczego stawiamy na wypoczynek u siebie? Może to wynikać z aktualnej sytuacji politycznej na świecie, ale może też być związane z zasobnością portfela lub… z lokalnym patriotyzmem. Polska jest piękna i wakacje w kraju naprawdę mogą być super! Jednak o wiele ciekawsze od przyczyn takiej sytuacji, jest to jak i gdzie odpoczywamy. A na to najlepszą odpowiedź ma Google!

Przedstawiamy dane dotyczące najpopularniejszych wyszukiwań wakacyjnych. Porównane zostały liczby wyszukiwań z czerwca 2017 roku z czerwcem 2016 roku. Wyniki to fascynujący przegląd naszych preferencji dotyczących tego gdzie lubimy nocować, czy odpoczywamy chętniej w górach, nad jeziorem czy nad morzem i jakie miejscowości wybieramy najchętniej. Was też to ciekawi? Zapraszamy do lektury infografiki przygotowanej przez zespół specjalistów z Agencji SEO Semtec.

1 thoughts on “„Idę na plażę” czy „Hej! W góry”? Czyli gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje według Google

  1. Anulka 19 marca 2018 at 14:08

    Kiedyś szczytem marzeń była wyprawa nad morze i wygrzewanie się na słońcu. Natomiast jak ktoś raz pojedzie w góry i zasmakuje zdobywania szczytów i pokonywanie ciekawych i urokliwych tras – na morze więcej nie spojrzy.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa