Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj o cyberprzestępcach!

[REKLAMA]

Wakacje powoli dobiegają końca. Są jednak tacy, którzy z uwagi na mniejszy tłok w kurortach i na plażach, ale też niższe koszty, urlop planują na wrzesień czy październik. Co cieszy, to fakt, że duża część Polaków zaczyna zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na nich podczas wakacji. Dlatego na przykład wyjeżdżając za granicę, wykupują oni dodatkowe ubezpieczenie. Niestety, w dalszym ciągu wielu nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie wiążą się z korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, co przy wyjazdach wakacyjnych zdarza się notorycznie. Jak nie dać się oszukać cyberprzestępcom? Nie jest to trudne. Wystarczy zabezpieczyć się przez VPN.

Czym jest VPN?

VPN, a w zasadzie Virtual Private Network (z ang. Wirtualna Sieć Prywatna) to dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich tych, którzy przeglądają strony internetowe. Przede wszystkim zapewnia ona anonimowość użytkownikom Internetu, co już samo w sobie jest wartością dodaną. To nie koniec, ponieważ VPN pozwala szyfrować dane pobierane z sieci i do niej wprowadzone. Również wszelkiego rodzaju hasła, np. do serwisów społecznościowych, poczty e-mail czy bankowości elektronicznej. Nie jest przecież tajemnicą, że na portale społecznościowe, ale też pocztę czy do banków każdy loguje się po kilka razy dziennie. Tak samo oczywiste jest, że dane te przechwycone przez osobę trzecią mogą wyrządzić wiele szkód. Jako że często na wakacjach korzysta się z publicznych sieci Wi-Fi, które nie są w żaden sposób zabezpieczone, ryzyko to wielokrotnie wzrasta. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie, bo nikt inny tego nie zrobi. W tym celu najlepiej skorzystać właśnie z sieci VPN. Taką usługę ma między innymi AVG. Co ważniejsze, jest ona obecnie oferowana w promocyjnej cenie.

VPN od AVG

Przede wszystkim VPN od AVG pozwala zabezpieczyć dowolną sieć Wi-Fi. Dzięki temu przeglądanie Internetu, bankowości oraz płatności online są ukryte i bezpieczne. Tak realizując je w domu, jak i podczas przeglądania stron w miejscu publicznym, gdzie Wi-Fi jest siecią otwartą dla wszystkich. Połączenie szyfrowane sprawia, że nikt nie widzi aktywności online użytkownika Internetu. Nie tylko jego dostawca, ale przede wszystkim hakerzy i cyberprzestępcy. Co ciekawe, nie widzą tego nawet instytucje rządowe, co pokazuje, jak znakomita jest to ochrona.

To również dobra opcja dla wszystkich tych, którzy wyjeżdżają na wakacje za granicę. Jeżeli dostawca Internetu w danym kraju nie pozwala logować się na daną stronę i ma ona blokady, wystarczy zmienić kraj z listy międzynarodowych serwerów i problem rozwiązany. Po zmianie serwera można przeglądać sieć jak mieszkaniec tego kraju.

Za co jeszcze ceniony jest VPN od AVG? To nie tylko 256-bitowe szyfrowanie AES zabezpieczające aktywność użytkownika w sieci. Co kluczowe, VPN obsługuje aż pięć urządzeń jednocześnie. Działa nie tylko na urządzeniach z systemem Windows. Poza tym jest do zainstalowania na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Jakby tego było mało, do końca września program jest tańszy o 33%. I to wszystko przy możliwości rezygnacji i gwarancji zwrotu środków do 30 dni bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa