Agroturystyka i nowinki technologiczne

[REKLAMA]

Agroturystyka oraz słowo „rustykalne” na ogół kojarzą nam się nie tylko z wsią, ale również z tradycją, nierzadko regionalnym rzemiosłem i tradycyjnymi potrawami. Mimo to i w tę dziedzinę wkroczył rozwiązania techniczne znacznie ułatwiające funkcjonowanie gospodarstw. I nie tylko mamy tu na uwadze telefony komórkowe, czy telewizję.

Bez internetu jak bez rąk, ale…

Jednym z pierwszych (zresztą rozsądnych kroków) przy układaniu biznesplanu związanego z zakładaniem gospodarstwa agroturystycznego jest zbudowanie własnej strony internetowej z charakterystycznym logo i nazwą.

Tutaj (niestety wielu) gospodarzy chciałoby mieć stronę cukierkową, nawet z intro i filmikami na starcie. Trudno o większą porażkę na początku. Rozwiązania graficzne stron internetowych i ich efektywność przez lata zostały sprawdzone od strony funkcjonalności, także od strony psychologicznej. Kiedy zatem przyjrzymy się portalom renomowanym to rzuca się w oczy prostota graficzna oraz równie prosty w obsłudze i przyjazny interfejs.

Oczywiści agroturystyka przywodzi na myśl konkretne skojarzenia kolorystyczne i dobrze jeśli portal gospodarstwa zostanie opracowany w ciepłych, łagodnych kolorach. Również treść powinna być przystępna. Pamiętajmy, że mamy epokę obrazkową i zainteresowani na ogół nie będą czytali długich opisów. Informacja o naszym obiekcie powinna być lapidarna i pisana jednocześnie ze swadą. Przykłady dobrych portali gospodarstw agroturystycznych mamy między innymi w mazowieckiem.

Jeśli już mamy własną stronę internetową to również miejmy na uwadze to, jak ogromną rolę w komunikacji i promocji odgrywają obecnie portale  społeczenościowe, zwłaszcza Facebook. Profil gospodarstwa, a konkretnie fanpage, okazują się tu niezbędne, szczególnie w aspekcie skupiania klienta stałego-lojalnościowego. Pamiętajmy, że wiele osób najpierw wchodzi na profil w Facebooku a dopiero potem (po linku) na portal. Dodatkowo mamy statystyki mówiące o zainteresowaniu tematem.

Aplikacje mobilne

Są coraz bardziej popularne choć niekoniecznie powszechne w agroturystyce. Mimo to mogą już teraz okazać się bardzo przydatne aplikacje dedykowane prowadzące po lokalnych szlakach turystycznych, sklepach i wydarzeniach kulturalnych. Dobrze kiedy gospodarstwo posiada dostępną aplikację informującą o najbliższej okolicy. Na pewno atrakcyjne są wirtualne prezentacje obiektów i terenu.

Gościom lubiącym ruch można zaoferować aplikacje tworzące mapę przejazdu rowerem na przykład popularne Endomondo.

Zapraszamy do http://www.konstantow.pl/ – gpospodarstwo agroturystyczne w woj. mazowieckim

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa