Górskie szlaki rowerowe w Austrii i we Włoszech – dla początkujących i zaawansowanych

[REKLAMA]

Góry są miejscem, w którym niezależnie od pory roku, zawsze można aktywnie spędzić czas. Zimą na górskich stokach królują narciarze i snowboardziści, a wiosną, latem i jesienią miłośnicy pieszych wycieczek i górskiej wspinaczki. Nie można zapominać również o tym, że jest to doskonałe miejsce na wyprawy rowerowe. Przyjemność, jaka płynie z jazdy na rowerze i piękne widoki to połączenie niemal idealne dla wszystkich fanów kolarstwa. Przygotowaliśmy kilka propozycji miejsc, które mogą poszczycić się wspaniałymi trasami dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek.

Austria

Austria jest krajem, który zachwyca pięknymi widokami majestatycznych Alp. Zimą jest rajem dla fanów wyjazdów na narty i snowboard, a wiosną i latem przyciąga wielu rowerzystów z całej Europy, również z Polski. Kusi dobrze rozwiniętą infrastrukturą, niepowtarzalnym klimatem alpejskich miasteczek oraz wyjątkową, regionalną kuchnią.

Wszyscy ci, którzy są spragnieni przygód, wymagających tras i stromych podjazdów, znajdą w Austrii to, czego szukają. Na które regiony warto zwrócić uwagę? Są nimi zdecydowanie: Karyntia, Styria i Tyrol. Widoki tych regionów zapierają dech w piersiach. Liczne górskie jeziora, rozległe doliny, zabytki i jazda rowerem u podnóża pięknych gór zachwycą każdego.

Jedną z najtrudniejszych tras w całej Austrii jest Grossglocknerstrasse. Jeśli podjazd o długości 45 kilometrów jest tym, czego szukamy, Grossglocknerstrasse musi być obowiązkowym punktem na rowerowej mapie Europy.

Oprócz stromych podjazdów i zjazdów dla zaawansowanych cyklistów regiony te oferują wiele ścieżek rowerowych dla fanów rekreacyjnej, spokojniejszej jazdy.

 

Włochy

Włochy mogą kojarzyć się głównie z letnim wypoczynkiem w nadmorskich miejscowościach i białym szaleństwem zimą. Warto jednak spojrzeć na ten kraj jak na zagłębie rowerowych, niewymagających szlaków i terenów przeznaczonych do trudnej jazdy.

Każdy rowerzysta znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy asfaltowych tras z wieloma wzniesieniami, amatorzy spokojnej, rodzinnej jazdy, jak i pasjonaci ekstremalnej jazdy downhillowej (polegającej na zjeżdżaniu po stromych, naturalnych zboczach, pełnych kamieni, korzeni i kamieni) będą usatysfakcjonowani.

Co mają do zaoferowania Włochy? Między innymi kręte, szosowe trasy rowerowe we włoskich Dolomitach. Sporym wyzwaniem może być pokonanie przełęczy Passo dello Stelvio, ale zapierające dech w piersiach widoki na pewno są warte wysiłku.

Miłośnicy spokojnej jazdy, chcący podziwiać majestat gór z oddali, powinni wybrać się na wyprawę nad największe i najczystsze jezioro Włoch –Passo dello Stelvio. Jest to miejsce idealne dla wszystkich tych, którym zależy najbardziej na podziwianiu pięknych widoków.

Rowerowe podróże po Włoszech dają możliwość poznania wyjątkowego, włoskiego klimatu, skosztowania pysznych specjałów i regionalnych win. Podróże po lekko górzystych terenach Toskanii, gdzie większość tras to drogi szutrowe, dają możliwość zbliżenia się do mieszkańców i posmakowania włoskiej kultury. Wyprawy do Toskanii należą do tych bardziej wymagających, ale liczne atrakcje, niepowtarzalna, włoska gościnność i malownicze widoki sprawiają, że warto zmęczyć się trochę bardziej niż zwykle.

Artykuł napisany przy współpracy specjalistów z Biura Podróży Primoris.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa