Gdzie wypoczywać — w kraju czy za granicą?

[REKLAMA]

Większość z Polaków o wakacjach myśli przez cały rok. Wszystko po to, aby przez tydzień lub dwa odpocząć od trudów dnia codziennego. Jeśli o wypoczynku mowa, warto wybrać do tego odpowiednie miejsce. Lepszy będzie kraj za granicą, a może wypoczynek w Polsce?

W Polsce nie musi być taniej

Jak się okazuje, wakacje w Polsce wcale nie muszą być tańsze. Szczególnie że podczas zagranicznych wczasów na ogół wszystko jest dobrze zaplanowane, a dzięki temu takie wakacje stwarzają zdecydowanie mniej pokus. Ponadto po przekroczeniu granicy wielu Polaków wchodzi w tryb oszczędzania, którego w kraju na ogół jesteśmy pozbawieni.

Polska także może zachwycić

Nie jest tajemnicą, że Polska również jest atrakcyjna turystycznie, a wypoczywać komfortowo można tutaj latem, ale i zimą. Jurata, Krynica Morska, Mikołajki, Giżycko, Zakopane — to tylko niektóre popularne kierunki turystyczne wśród Polaków. Jedni cenią sobie Bałtyk i lubią wypoczywać nad morzem, inni natomiast postawią na mazurskie jeziora czy polskie góry, które atrakcyjne są również latem.

Wakacje za granicą

Duży wybór mają także wszyscy ci, którzy wyżej cenią sobie wakacje zagraniczne. W dalszym ciągu najpopularniejsze kierunki to Włochy, Grecja czy Hiszpania. Zdecydowanie rzadziej Polacy jeżdżą dziś do Egiptu czy Tunezji, ale także Francji, co ma związek z zagrożeniem terrorystycznym. O wiele lepszym i bezpieczniejszym kierunkiem będzie Bułgaria czy Rumunia, a nawet Islandia czy sporo tańsza od najpopularniejszych kierunków wakacyjnych — Albania. Zainteresowanym wakacjami zagranicznymi polecamy też artykuł pt. „Gdzie wyjechać na bezpieczne wakacje?”, w którym odnieśliśmy się do zagrożeń w popularnych państwach, gdzie najczęściej wybierają się Polacy.

2 thoughts on “Gdzie wypoczywać — w kraju czy za granicą?

  1. Basia 15 lipca 2018 at 14:37

    chociaż jestem patriotką to wolę wypoczywać za granicą. Kraj zostawię sobie na późniejsze lata 🙂

  2. biedronka1 20 czerwca 2019 at 10:24

    W lecie zawsze uciekam do rodziny na Śląsk Opolski. Okolice Kędzierzyna Koźla pełne są lasów i pięknych okolic.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa