Gdzie wyjechać na bezpieczne wakacje?

[REKLAMA]

Zagraniczne podróże wśród Polaków są dziś bardzo popularne i wydaje się, że w najbliższym czasie się to nie zmieni. Trzeba mieć na uwadze, że takie wczasy są dziś coraz tańsze. Należy jednak pamiętać, że nie każdy z kierunków wakacyjnych jest dziś bezpieczny. Gdzie lepiej nie planować swoich wakacji?

Turcja i Egipt

Jeszcze do niedawna Tunezja oraz Egipt były jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Obecnie wygląda to nieco inaczej. Wszystko przez zagrożenie terrorystyczne, które w tych krajach afrykańskich w dalszym ciągu jest duże. Do tego stopnia, że Tunezja otrzymała status „Ostrzegamy przed podróżą”, a Egipt – „Nie podróżuj”. W tym drugim przypadku należy jednak zauważyć, że ostrzeżenie to nie dotyczy wyjazdów do najbardziej znanych kurortów nad Morzem Czerwonym, do których zalicza się takie ośrodki wczasowe jak: Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj. Mimo wszystko nad wakacjami w Afryce lepiej się dobrze zastanowić.

Co z Europą?

Jednak ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczą nie tylko państw Afryki, ale też krajów Europy. Mowa tu głównie o Turcji, gdzie także nie jest bezpiecznie. Ponadto ze względu na skomplikowaną sytuację polityczną niebezpieczny może być też wyjazd do Izraela, a w szczególności do Jerozolimy, Strefy Gazy i miast na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Z pewnością niebezpiecznie jest też w krajach, gdzie żołnierze tak zwanego „Państwa Islamskiego” dokonują zamachów terrorystycznych, a więc Belgii czy Francji. Oba kraje mają status „Zachowaj Ostrożność”.

Miejsce na najbezpieczniejsze wakacje

Są jednak kraje, w których można czuć się w pełni bezpiecznie. Zaliczyć można do nich na przykład Austrię. Poza tym bezpiecznie jest też w Danii, która w dalszym ciągu jest odwiedzana przez niewielką liczbę Polaków. Na koniec zostawiliśmy sobie Islandię, którą zauroczeni powinni być przede wszystkim ci, którzy cenią sobie wypoczynek w otoczeniu natury. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Islandia jest krajem, w którym w dalszym ciągu przeważa natura.

W końcu czas, kiedy to w wielu krajach Europy i świata nie jest bezpiecznie, wykorzystać można do odkrywania najpiękniejszych miejsc w Polsce. Nad Wisłą znajduje się wiele miast turystycznych, które warte są odwiedzenia, a znaleźć można je w każdym regionie naszego kraju.

Jeśli mimo wszystko cenicie sobie wypoczynek poza Polską, zalecamy nabycie dodatkowego ubezpieczenia, które sprawdzi się w przypadku nieszczęśliwego wypadku i leczenia w danym państwie, co bez dodatkowej polisy może być bardzo kosztowne. Więcej o takim ubezpieczeniu pisaliśmy w artykule pt. „Ubezpieczenie podczas wyjazdu na biwak”.

1 thoughts on “Gdzie wyjechać na bezpieczne wakacje?

  1. Justa 9 lipca 2018 at 22:38

    planowałam Turcję lub Tunezję ale jednak dla bezpieczeństwa wybrałam w tym roku Alpy i nie żałuję 🙂 Widoki były przepiękne 🙂

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa