Jak nie dać się okraść na biwakach? Przezorny zawsze ubezpieczony!

[REKLAMA]

Wakacje to taki moment, na który czeka każdy z nas. Dla niektórych to jedyny czas w roku, by porządnie zregenerować zmęczony pracą i obowiązkami organizm, odizolować od codziennych problemów. Z pewnością nie chcemy, by ten wspaniały czas pokrzyżowała nam na przykład kradzież. Właśnie dlatego podpowiemy co zrobić, by podczas wakacyjnych podróży trekkingowych, pod namiotem, czy na biwaku, nasz dobytek pozostał bezpieczny.

Dokumenty trzymaj w innym miejscu, niż resztę rzeczy

Pierwsza rada może wydać się dość banalna, jednak nieraz może uratować portfel przed zapędami złodziei. Dobrym rozwiązaniem, może być trzymanie dokumentów oraz pieniędzy w innym miejscu niż walizka. Wtedy, jeśli już nawet zostaniemy okradzeni, strata będzie stosunkowo niewielka. Oczywiście w porównaniu z tym, gdybyśmy stracili wszystkie oszczędności z karty i musieli na szybko w konsulacie wyrabiać nowe dokumenty, aby po prostu wrócić do domu z wakacji. Dobrze więc trzymać dokumenty i gotówkę w podręcznej, nawet małej torebce a na biwakach najlepiej zabierać je zawsze ze sobą w specjalnej nerce. Najlepiej też zamocować ją z przodu. Wtedy łatwiej będzie tam sięgnąć i sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu.

Płatność gotówką, o dziwo bezpieczniejsza!

Przydatne w ochronie przed kradzieżą, może być także płacenie gotówką zamiast kartą. O ile podczas wakacji all inclusive, gdzie właściwie wszystko, co potrzeba jest pod ręką, nie ma to aż takiego znaczenia, to w czasie samotnego zwiedzania i spania pod namiotem i kupowania w przydrożnych straganach, lepiej zapłacić banknotami. Unikamy ewentualnej kradzieży poprzez sczytanie przez potencjalnie nieuczciwego sprzedawcę, danych naszej karty kredytowej. Jeśli wybieramy się pod namiot za granicę, warto wymienić więc pieniądze będąc jeszcze na miejscu w Polsce. Dobrym do tego sposobem może być skorzystanie z nowoczesnej usługi wymiany waluty online. Dla tych, którzy często korzystają z opcji zakupów online, opcja wymiany waluty przez Internet, przyjdzie to z łatwością. Jedyne co trzeba zrobić, to wybrać interesującą kwotę danej waluty i opłacić całość przelewem online. Przedtem należy też podać dane do wysyłki gotówki. Są dostępne dwie metody dostawy. Kurier może doręczyć paczkę na adres domowy, ale też zostawić ją we wskazanym punkcie odbioru. Takim miejscem może być na przykład jeden ze sklepów Żabka lub kiosk Ruchu. To jednak nie wszystko. W razie potrzeby można też osobiście odebrać wcześniej opłaconą gotówkę w siedzibie kantoru. Jeśli potrzebna będzie pomoc specjalistów ds. wymiany walut zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu wymiany–  Tavex, gdzie pomożemy dobrać najlepszą ofertę. Taki wariant nie będzie się wiązał z dodatkowymi kosztami.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Kolejnym sposobem, aby uniknąć utraty pieniędzy będzie na pewno to, by po prostu nie zapuszczać się w niepewne rejony miasta lub innego regionu, w którym spędzamy wakacje. By dowiedzieć się nieco o takich mniej przyjaznych turystom miejscach, warto na przykład zapytać na grupach dla Polaków mieszkających w danym miejscu. Wtedy niemal z pierwszej ręki można dowiedzieć się, do jakich zakątków lepiej się nie zapuszczać. Wiadomo, takich miejsc zwykle na planie podróży nie będzie dużo. Lepiej jednak najpierw zebrać informacje niż potem żałować utraty gotówki, czy innej cennej dla nas rzeczy. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa