Biwakowanie pod namiotami – tani sposób na fajny wypoczynek

[REKLAMA]

Biwakowanie pod namiotami jest naprawdę fajną sprawą, ale nie oszukujmy się – tylko do pewnego wieku. Później można przerzucić się na domki i też jest fajnie.

Biwakowanie pod namiotami

Biwakowanie pod namiotami jest naprawdę fajną opcją, biorąc pod uwagę wyjazdy samodzielne, a także zorganizowane. Spanie na ziemi niezbyt nam się uśmiecha, jednak wiemy, że są osoby, które bardzo to lubią. Nam najbardziej podoba się biwakowanie pod namiotami w dużych, 8-10-osobowych namiotach na kanadyjkach. Nie musimy się wtedy martwić, że oblezie nas jakieś robactwo lub, że obudzimy się na mokrej karimacie. W przypadku dużych namiotów co najwyżej może na nas kapać z przeciekającego dachu.

Tani sposób na letni wypoczynek

Spanie pod namiotami na pewno jest o wiele tańsze, niż wynajmowanie jakiegoś nawet najtańszego hotelu. Wiele zależy też oczywiście od tego, co kto z nas preferuje. Biwakowanie pod namiotami jest fajne dla młodych, którzy nie mają zbyt wielkich funduszy lub chcą przeżyć przygodę życia. Osoby około 40-ego roku życia raczej już nie skuszą się na ten rodzaj wypoczynku. Piszemy raczej, ponieważ znamy osoby, które z chęci zaoszczędzenia się na takie spanie zdecydowały.

Tanie spanie, drogie jedzenie

Nocleg pod namiotami na pewno jest tańszy niż w hotelu, jednak warto zastanowić się, jak wyglądają sprawy jedzeniowe. Oczywiście są bazy, na których można wynająć nocleg z posiłkami, jednak nie każdy chce się na to zdecydować. Jedzenie konserw z puszki lub stołowanie się na mieście może niestety znacznie przewyższyć koszty samego noclegu. Warto przed wyjazdem rozeznać się w sytuacji, czy jest tam np. dostęp do kuchni, w której można by odgrzać jedzenie przywiezione z domu.

Spanie pod namiotem – wielka przygoda

Nieważne, jak by na to nie patrzeć, nie da się ukryć, że spanie pod namiotem jest wielką przygodą nie tylko dla małych, ale także całkiem dorosłych osób. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w dobrej jakości namiot z instrukcją, zadbać/przećwiczyć jego sprawne rozkładanie, by nic nie zawaliło się nam na głowę. Nawet jak trochę zmokniemy to i tak będzie to niesamowita przygoda, którą po latach będziemy wspominać z sentymentem.

Martyna i Paulina Kwiatkowskie

Autorki bloga podróżniczego www.pojedztam.pl

https://www.facebook.com/pojedztampl-113036299366380/

4 thoughts on “Biwakowanie pod namiotami – tani sposób na fajny wypoczynek

 1. marta 5 lutego 2019 at 12:55

  tak sprubujcie sami . w namiocie jest super

 2. Ola 30 kwietnia 2019 at 16:33

  Biwakowanie jest świetne, warto spróbować. Ja na początku nie wiedziałam, czy się przekonam, ale bardzo to polubiłam.

 3. Pablopicasso05 8 maja 2019 at 18:42

  Jesli chodzi o cene to tak fajny sposob na zaoszczedzenie ale i dla wiekszosci napewno lepsze atrakcje z natury niz siedzenie w hotelu . zalezy kto co woli ja osobiscie pewnie wybral bym tak samo pole namiotowe niz hotel .

 4. biedronka1 20 czerwca 2019 at 10:05

  Spanie w namiocie jest fajne pod warunkiem że jest piękna pogoda. W namiocie jest mniej wygodnie, ale co kto lubi.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa