Przygotowani na każdą sytuację – co warto mieć zawsze pod ręką

[REKLAMA]

Przerwy w dostawie prądu bądź wody, wyjazd w nieznane, ekstremalna podróż, klęski żywiołowe… niespodziewanych zdarzeń i sytuacji jest mnóstwo, a wiele z nich dotyka każdego z nas raz na jakiś czas. Możemy być jednak przygotowani na każdą okazję i nieprzewidziane zdarzenie. Wystarczy mieć pod ręką kilka sprawdzonych i praktycznych przedmiotów, które nie zajmują wiele miejsca, są niedrogie, a mogą nas uratować – metaforycznie i dosłownie. O jakich przedmiotach mowa? Co warto zawsze mieć pod ręką?

Powerbank i telefon, czyli elektronika pod ręką

Na co dzień korzystamy z urządzeń mobilnych. To dla nas sprzęt niezbędny w pracy, w szkole czy na uczelni, ale i przydający się do rozrywki oraz komunikacji z bliskimi czy znajomymi. Ten sam sprzęt przydaje się w trudnych sytuacjach – pozwala wezwać pomoc, skontaktować się z rodziną, ale i skorzystać z Internetu, by znaleźć np. specjalistę czy fachowca.

Naładowany telefon powinniśmy mieć zawsze pod ręką, także wtedy, gdy wybieramy się w podróż, na wycieczkę czy urlop. Dodatkowo przyda się powerbank. Jeśli wystąpią przerwy w dostawie prądu, a bateria w naszym telefonie będzie na wyczerpaniu, dzięki temu sprytnemu, niewielkich rozmiarów urządzeniu, podładujemy telefon. W powerbankach znajdujemy najczęściej uniwersalne wejścia, dzięki czemu zadbamy o baterię nie tylko w telefonie.

Możemy zdecydować się na kupno powerbanku, który oferuje dodatkowe funkcje, np. latarkę. Takie urządzenie 2 w 1 jest uniwersalne i bardzo praktyczne.

Koc ratunkowy – w samochodzie, plecaku i nie tylko

Praktyczny gadżet, który może uratować zdrowie, a nawet życie nasze, bliskich lub osób postronnych to koc ratunkowy. Znany także jako folia termiczna, dostępny do zakupienia np. na stronie https://karaluch.com.pl/. Posiada dwie strony – srebrną oraz złotą. Okrywając się folią termiczną od strony srebrnej możemy się uchronić przed wyziębieniem. Z kolei złota powierzchnia, którą okryjemy ciało, zapobiegnie przegrzaniu.

Folia termiczna kosztuje przysłowiowe grosze, a przydać się może w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Warto zatem mieć ją zawsze pod ręką.

Racje żywnościowe

Co jeszcze może nam się przydać, by przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach? Postawmy na racje żywnościowe, czyli odpowiednio zapakowane produkty, z długim terminem przydatności do spożycia. W zależności od wybranego pakunku znajdą się w nim różne artykuły spożywcze, zapakowane w taki sposób, by do wnętrza nie dostały się wilgoć i zanieczyszczenia. Produkty zostają dobrane w taki sposób, aby dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii, a przy tym pozostają bezproblemowe w przechowywaniu.

To tylko kilka z propozycji artykułów i sprzętów, które warto mieć zawsze pod ręką – w domu, w samochodzie, w plecaku czy torbie zabieranych na wyjazd. Nie zajmują dużo miejsca, za to mogą się bardzo przydać w trudnych sytuacjach. Stwórzmy własny, indywidualnie dobrany zestaw produktów na różne, w tym kryzysowe okazje, aby nic nas nie było w stanie zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa