Uczelnie z kierunkiem Turystyka w Krakowie

[REKLAMA]

Turystyka obejmuje podróż ludzi i pobyt w miejscach, gdzie na co dzień nie mieszkają i pracują krócej niż rok, a także w celach rekreacyjnych, biznesowych lub innych. Jest to jeden z największych i najbardziej ekspansywnych sektorów na świecie, który jest przedmiotem badań w zakresie turystyki. Toteż nic dziwnego, że wiele uczelni kształci zawodowców z tej dziedziny nauki. Kraków jest jednym z wielu miast oferujących kierunek Turystyka z ciekawymi specjalizacjami, o których więcej dowiesz się na stronie internetowej http://www.uczelnie.pl/. Tymczasem zapraszamy do krótkiej prezentacji krakowskich uczelni, które warto brać pod uwagę, wybierając ten kierunek studiów.

Uniwersytet Pedagogiczny (UP) w Krakowie

Turystykę można tu studiować na dwóch instytutach Geografii oraz Historii i Archiwistyki, gdyż występuje ona w dwóch wersjach, jako Turystyka i rekreacja lub Turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe. Turystykę i rekreację można studiować w trybie dziennym i zaocznym na studiach I i II stopnia. Turystyka historyczna to studia wyłącznie stacjonarne I stopnia. Podstawowym celem studiów turystycznych jest przyswojenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, ekonomicznych, społecznych oraz kultury fizycznej w przestrzeni turystycznej i rekreacyjnej.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Zarówno jak UP, uczelnia oferuje dwa kierunki z zakresu nauk turystycznych: Turystyka historyczna i Turystyka religijna. Obydwa kierunki występują w formie wyłącznie stacjonarnej I stopnia. Obszar kształcenia odbywa się w zakresie nauk humanistycznych z wybraną specjalizacją z dziedziny historii lub teologii. 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Turystyka i rekreacja na UEK pomoże Ci zdobyć wiedzę z  zakresu turystyki, gastronomii , hotelarstwa, biur podróży, atrakcji turystycznych, itd. Praktyczne aspekty kierunku przygotują Cię do obsługi różnych sfer dzisiejszego rynku, np. jako pilot, przewodnik, animator, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej o charakterze turystycznym i rekreacyjnym. Kierunek ten prowadzony jest w trybie dziennym i zaocznym, zarówno dla I, jak i II stopnia. Uczelnia oferuje sporo specjalizacji w zakresie kursu, m.in. Hotelarstwo i gastronomia, Animacja czasu wolnego i wiele innych.

Studiuj Turystykę w Krakowie!

1 thoughts on “Uczelnie z kierunkiem Turystyka w Krakowie

  1. Ola 30 kwietnia 2019 at 16:41

    Turystyka to ciekawy kierunek, fajnie że taki dostępny. A Kraków to swoją drogą piękne miejsce, i przyjazne dla studentów.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa