6 rzeczy przydatnych podczas kempingu

[REKLAMA]

Kemping to świetna alternatywa dla urlopu w kurorcie, o czym przekonuje się coraz więcej osób. To z pewnością odpoczynek bliższy naturze i nierzadko w korzystnej cenie. Jeśli wybieracie się na urlop w takim stylu, nie zapomnijcie o akcesoriach, które mogą okazać się bardzo pomocne.

O czym w szczególności powinniśmy pamiętać?

Termos

Dostępne są różne ich wielkości, od 0,2 l do nawet 1,5 l. Warto wiedzieć, na co chcemy go przeznaczyć: kawę, herbatę, a może zupę? Najlepsze termosy trzymają temperaturę płynu przez co najmniej 8 godzin – wyposażone są w co najmniej dwie ścianki, a ich wytrzymałość zapewnia stal nierdzewna. Przed zakupem dobrze jest upewnić się, czy posiada specjalną nakrętkę w stylu korka oraz czy jest odpowiednio szczelny.

Latarka

Niezawodna na przykład podczas wieczornych spacerów. Co wziąć pod uwagę przy jej wyborze? Na pewno na zasilanie (baterie lub akumulator), wielkość oraz źródło światła (żarówka lub LED). Te z akumulatorem są droższe, jednak korzystanie z nich jest wygodniejsze. Jeżeli chodzi o światło, większą popularność zyskują te LED-owe, z uwagi na oszczędność energii i wydajność.

Lodówka turystyczna

Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze lodówki przenośnej? Na pewno jakością, pojemnością i opcjami zasilania. Jeśli w wyprawie uczestniczy wiele osób i potrzebujemy naprawdę dużo miejsca, można zastanowić się nad kupnem lodówki o pojemności np. 50 litrów. Na krótkie wypady dobrze sprawdzi się lodówka zasilana wkładami, na dłuższe – te zasilane elektrycznie. Pewną alternatywą dla lodówek jest torba izolacyjna, jednak trzeba się liczyć z tym, że działa dość krótko.

Kuchenka

Można wybierać spośród gazowych i elektrycznych. Jeśli chcemy korzystać z tej pierwszej, konieczne będzie zabranie butli gazowej. Warto wybrać taką, która posiada więcej, niż jeden palnik – równoległe gotowanie na nich daje dużą oszczędność czasu.

coffee-1031139_1920

Adapter i przedłużacz

Bez prądu oczywiście da się żyć, ale … po co, jeśli mamy adapter? Urządzenie to pomoże nam podłączyć się do prądu. Przedłużacze też się przydadzą, najlepiej więcej, niż jeden.

Namiot

Wybór namiotu jest jedną z najważniejszych kwestii. Podczas jego zakupu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ilość osób, ale również warunki atmosferyczne, elementy takie jak stelaż, sypialnia, czy przedsionek, a także jakość wykonania.

 

Mając ze sobą te elementy, można w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Udanego wyjazdu!

1 thoughts on “6 rzeczy przydatnych podczas kempingu

  1. Anulka 19 marca 2018 at 14:21

    Opaski odstraszające owady to podstawa. Można je nabyć za grosze, są nasączone środkiem powodującym odstraszanie owadów, mają charakterystyczny, chwilami dokuczliwy zapach, ale działają.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa