Aktywnie na szlaku z aplikacją mobilną i mapami offline

[REKLAMA]

Powoli szykujemy się do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego, pierwszy dzień wiosny już za nami, wypatrujemy coraz cieplejszych dni. W planach turystycznych na ten rok pojawiają się krótsze i dłuższe wycieczki oraz przemierzanie nieodkrytych do tej pory szlaków turystycznych. Szlaki rowerowe w górach, trasy piesze nad morzem, Mazury, Bieszczady, parki narodowe, lasy, bezdroża, małe i większe miasta – cała Polska czeka na odkrycie! Nieocenioną pomocą w tej kwestii mogą się okazać nowoczesne rozwiązania, np. profesjonalne mapy dostępne w aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna Traseo. Szlaki, trasy, mapy, bo o niej mowa, zintegrowana z portalem Traseo.pl, od zeszłego roku oferuje użytkownikom zakup profesjonalnych podkładów kartograficznych czołowych polskich wydawnictw, m.in.. Compass i Galileos (aby w pełni korzystać z możliwości aplikacji zakup mapy nie jest konieczny, są one jednak ciekawym i pomocnym dodatkiem). Oferta dostępnych map ciągle się poszerza, dołączają także wydawnictwa zagraniczne. Dzięki takim działaniom aplikacja staje się coraz bardziej kompletnym produktem: znajdziemy tu nie tylko bardzo dokładne mapy, ale i narzędzia ułatwiające podróżowanie i uprawianie sportu. Traseo to aplikacja, a której można zobaczyć swoją lokalizację, wyszukać ciekawe szlaki w pobliżu (z bazy liczącej ponad 60 tys. tras!), nagrać swoje własny ślady i podejrzeć dokładne statystyki.

grafika-notka-traseo

Funkcje te sprawiają, że z portalu i aplikacji coraz częściej korzystają organizatorzy zawodów, przede wszystkim biegów górskich. „Traseo daje biegaczom dużo opcji, najważniejsza jest możliwość wyświetlenia trasy wraz z jej profilem wysokościowym. Biegnąc widzimy swoją pozycję i odległość, która nas dzieli od mety albo najbliższego punktu odżywczego. Dodając do tego super mapy offline dostajemy naprawdę ciekawe narzędzie ułatwiające poruszanie się po trasie zawodów – mówi Piotr Korbas, organizator serii biegów XRun. – Wyświetlamy też na naszej stronie mapki zaimportowane z Traseo, jest to spore udogodnienie dla zawodników, którzy mogą zapoznać się z trasą i wszystkie informacje mają w jednym miejscu.”

Traseo.pl to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla osób aktywnych sportowo – amatorzy wędrowania po górach i wycieczek rowerowych także znajdą tutaj rozwiązania, które umilą czas spędzony na rekreacji. Można tu znaleźć inspiracje, a także dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Korzystanie z możliwości portalu i aplikacji jest bardzo łatwe, a w razie ewentualnych problemów, jego twórcy służą pomocą i chętnie odpowiadają na pytania.

W Traseo.pl znajduje się lista dostępnych map offline, aplikacje na Androida i iOS można bezpłatnie pobrać ze sklepów.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa