Zakochaj się w Polskim Wybrzeżu

[REKLAMA]

Często da się słyszeć, że wszystkie polskie nadmorskie kurorty wyglądają tak samo. Bez wątpienia można przyznać że nie jest to prawda, a odwiedzając takie miejsca jak Świnoujście oraz Międzyzdroje można przekonać się o tym na własnej skórze. Obydwa wymienione miasta cechują się niepospolitymi krajobrazami, unikalnym klimatem oraz urokiem, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej. Dodajmy do tego całą masę atrakcji, które czekają nad morzem na nas i nasze dzieci i nagle odpowiedź na to, dokąd wybrać się na wakacje, stanie się prosta.

Miejsc noclegowych oraz apartamentów nad morzem, szczególnie w miejscach bardzo atrakcyjnych turystycznie, jest wiele. Przekonać się o tym możemy wchodząc na jedną z wyszukiwarek http://www.baltichome.pl apartamentów i noclegów w Świnoujściu i Międzyzdrojach.

To prawda, że Międzyzdroje i Świnoujście są szczególnie oblegane latem, jednak po za sezonem są to miejsca które również warto jest odwiedzić. Międzyzdroje są atrakcyjne nie tylko dla nałogowych plażowiczów, ale również dla amatorów przyrody ożywionej i nieożywionej. Niedaleko Międzyzdrojów położony jest Woliński Park Narodowy, jeden z najcenniejszych przyrodniczo terenów w naszym kraju. Znajdują się tam między innymi najwyższe w Polsce klify, z których rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki a także całe mnóstwo niezwykłych okazów fauny i flory – to jedno z nielicznych miejsc, tak w Polsce jak i na świecie, gdzie względnie łatwo można spotkać dziko żyjącego orła.

Nie mniej interesującym miejscem jest Świnoujście – miasto jest w całości zlokalizowane na wyspach, w tym Wolin i Uznam. Można poruszać się pomiędzy nimi między innymi promami – taki rejs stanowi dodatkową atrakcję dla każdego, kto przyjedzie tu w odwiedziny. Świnoujście ma unikalny klimat i jest niezwykle malownicze, a przy tym mimo, że nie należy do małych miast (liczy sobie ok. 40 tys. mieszkańców), jego atmosfera pozwala odpocząć od zgiełku i tłoku z którymi mamy do czynienia w największych metropoliach.

Nad polskim wybrzeżem czas można spędzać zarówno aktywnie, jak i biernie – można zwiedzać interesujące miejsca, opalać się na plaży lub pić piwo w knajpce z widokiem na Bałtyk. Można spotkać wielu ciekawych ludzi, zarówno z innych regionów Polski jak i z zagranicy i cieszyć się powietrzem, które jest nasycone jodem bardziej niż gdziekolwiek indziej. Można zjeść świeżą rybę, niedawno wyłowioną przez miejscowego rybaka czy nawet samodzielnie wyciągniętą z morza na wędkę.

Wszystko to jest w naszym zasięgu, potrzebujemy jedynie odpowiedniego noclegu. Apartamenty http://www.baltichome.pl zapewniają optymalne warunki wszystkim swoim gościom i sprawiają, że wakacje nad morzem są niezapomniane i pozwalają nabrać energii na cały rok zmagań z zawodowymi zadaniami.

1 thoughts on “Zakochaj się w Polskim Wybrzeżu

  1. biedronka1 20 czerwca 2019 at 10:50

    To prawda że Świnoujście i Międzyzdroje to piękne miasta. Jednak jak dla mnie za bardzo zatłoczone.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa