Wycieczki szkolne

[REKLAMA]

Jednym z najprzyjemniejszych momentów edukacji są wycieczki szkolne. Dzieci w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich przez cały rok czekają na tych kilka dni, kiedy całą klasą gdzieś pojadą. Pytaniem kluczowym jest miejsce wycieczki. Przez wiele lat ich organizacją zajmowali się nauczyciele wraz z rodzicami. Wiązało się to z koniecznością poświęcenia czasu i energii. Poszukiwanie miejsc, znalezienie noclegów, wyżywienia, transportu, zadbanie o ubezpieczenie. Nie można się więc dziwić temu, że z roku na rok wycieczki były coraz krótsze i w coraz bliżej położone miejsca. Przełomem okazały się agencje turystyczne, profesjonalnie organizujące wycieczki szkolne po kraju i Europie.

Agencje turystyczne – dlaczego warto?

Wydaje się być oczywistym, dlaczego warto korzystać z ich usług. Przede wszystkim są to doświadczeni organizatorzy wyjazdów szkolnych. Posiadają niezbędne pozwolenia i koncesje, które dają gwarancję solidnie i bezpiecznie zrealizowanej wycieczki. Biura takie mogą specjalizować się w organizacji wycieczek szkolnych w kraju i za granicą. Co za tym idzie, mają realną szansę uzyskania naprawdę korzystnych cen – niedostępnych dla osób prywatnych. Wszystkie tego typu biura muszą posiadać ubezpieczenie, a także współpracują z przewoźnikami, zapewniając bezpieczne i komfortowe warunki przejazdu autokarami lub samolotem

Dokąd zorganizować wycieczkę?

Polska

Wybór wycieczki zależeć będzie od kilku czynników. Budżetu rodziców dzieci oraz ilości dni, które szkoła może poświęcić na wyjazd. W najniższej cenie są oczywiście wycieczki krajowe – jedno, dwu lub trzydniowe. Środkiem transportu pozostaje wówczas autokar, a noclegi mogą odbywać się w jednym lub kilku ośrodkach. Góry, jeziora, morze, a także wycieczki objazdowe po najciekawszych miejscach w kraju. Szkoły mogą wybierać spośród naprawdę wielu propozycji wyjazdów o bardzo zróżnicowanych cenach.

Za granicę

Zagraniczne wycieczki cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko poszerzają horyzonty, ale mogą być traktowane jako bardzo dobra lekcja języka obcego. W ostatnich sezonach najchętniej wybierane były wycieczki szkolne do Hiszpanii. Dlaczego? Pewna pogoda, wygodny przelot samolotem, bardzo dobre warunki zakwaterowania i wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Koszt 5 dniowej wycieczki samolotem do Hiszpanii to niecałe 1300 złotych za osobę. Kwota obejmuje wszystkie niezbędne wydatki, takie jak zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie, wyżywienie, zwiedzanie.

Co zabrać na wycieczkę do Hiszpanii?

Wycieczka szkolna do Hiszpanii to w głównej mierze zwiedzanie bardzo znanych miejsc. Z tego powodu warto zadbać, aby dzieci miały do dyspozycji wygodne obuwie, nie powodujące odcisków. Na wszelki wypadek należy zaopatrzyć dzieci w dwie pary takich butów. Oprócz tego zaleca się zabranie obuwia zamiennego w postaci klapek lub sandałów. W Hiszpanii panują bardzo komfortowe warunki pogodowe, dzięki czemu najwygodniejsza jest lekka i przewiewna odzież, choć warto również zabrać coś na deszcz – lekka kurtka wiatrówka doskonale sprawdzi się w tej roli.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa