Pod namiot do Hiszpanii

[REKLAMA]

Nie każdy preferuje wczasy w hotelach, nawet jeśli mają one mieć miejsce za granicą i nawet jeśli owe hotele są reklamowane przez biura podróży jako najwspanialsze na świecie i przy tym w atrakcyjnych cenach. Dla wielu wczasy są jednoznaczne z namiotem i poza granicami naszego kraju również można wykorzystać tę formę wypoczynku. Hiszpania oferuje wiele bardzo dobrych miejsc kempingowych, tak że wystarczy zaplanować wyprawę i zdecydować gdzie pod namiot.

Co z namiotem?

Podstawowe pytanie na wstępie, jak przewieźć namiot w samolocie? Jest to możliwe nawet w bagażu podręcznym, wystarczy tylko spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie brać ze sobą za dużo zbędnych rzeczy – banał, ale jednak jeżeli na tym etapie nie wykażemy się refleksją, to później może być problem. Następnie dobrze jest sprawdzić regulamin linii lotniczych, gdyż każda ma swoje standardy, jeśli chodzi o wymiary bagażu. Wreszcie należy tak zapakować całość, aby nie przekroczyć limitu co do rozmiarów oraz wagi bagażu. Wszystko wydaje się proste, ale czasem trzeba się niemało nakombinować, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt i nie mieć problemów na lotnisku.

 

Costa Brava – tu rozłóż namiot

A w jakie miejsce w Hiszpanii się udać z namiotem? Jedną z najlepszych miejscówek na tego typu aktywność jest wybrzeże Costa Brava w Katalonii. Tam są umiejscowione kempingi wychwalane przez turystów nie tylko pochodzących z Hiszpanii, ale również obcokrajowców. W czasie tanich linii lotniczych taka podróż, nawet na drugi koniec kontynentu pod namiot, już nikogo nie dziwi.

Camping Cala Gogo, Camping Treumal i Camping Internacional de Calonge mają sprawdzony standard z odpowiednim zapleczem sanitarnym i gastronomicznym. Sama miejscówka zaś umożliwia oddanie się różnorakim atrakcjom. Bliskość morza i plaż sprawia, że możemy wypocząć naprawdę w rajskich warunkach i oddać się sportom wodnym.

Dla preferujących kontakt z przyrodą świetnym rozwiązaniem może być Camping Internacional La Marina położony przy plaży Elche. Wybór jest naprawdę spory, wszystko uzależnione powinno być od formy relaksu, jaką preferujemy. Niektóre miejscówki są bardziej kameralne, inne wyposażone we wszelkie udogodnienia, łącznie ze SPA, jeśli tylko ktoś sobie zażyczy.

Istotne może być dla wielu również to, że Costa Brava to świetne miejsce umożliwiające nie tylko wypoczynek pod namiotem, ale również może służyć za bazę dla zwiedzenia bodaj fragmentu Katalonii, która dzisiaj jest jednym z bardziej atrakcyjnych celów turystycznych ludzi z całego świata. Z jednej strony mamy przyrodę, a z drugiej szereg kurortów leżących na linii brzegowej, które dla turystów stanowią nie lada gratkę. Jeżeli mamy taką możliwość, warto też odwiedzić stolicę Katalonii – Barcelonę. Miasto to nie musi być tylko celem podczas drogi na lotnisko, warto przyjrzeć mu się bliżej, bo to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w całej Hiszpanii.

Loty do Hiszpanii są na tyle tanie, że wyprawa tam z plecakiem i namiotem nie stanowi już wyzwania, którego by nie dało się zrealizować. Istotne, tylko aby dobrze zastanowić się, gdzie chcemy rozbić swój namiot i jasno określić, czego oczekujemy od miejsca, do którego się udajemy.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa