Tanie noclegi w Karpaczu – zaplanuj wypoczynek w górach

[REKLAMA]

Bez względu na to czy wyjechać w góry latem, czy zimą, bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie wypoczynku i zorganizowanie właściwego wyposażenia. Mimo że wakacje kojarzą się z beztroską i spontanicznością, warto być odpowiednio przygotowanym do górskich przechadzek, żeby nic nie zmąciło rekreacji i estetycznych doznań. Góry to kierunek wielu urlopowiczów, ponieważ dają możliwość relaksu w otoczeniu pięknej przyrody. Do górskiego wypoczynku zachęca też mnogość atrakcji dostosowanych do różnych zainteresowań. Dlatego planując urlop w górach, zarezerwuj dogodny apartament w Karpaczu dużo wcześniej.

Karpacz to niewielka, choć malownicza miejscowość wypoczynkowa, która jest położona w dolinie rzeki Łomnicy. Miasteczko otaczają Sudety Zachodnie oraz liczne potoki, które tworzą niezwykły krajobraz Karpacza. Pierwsze zapiski o miasteczku pochodzą z XIV wiecznych Ksiąg Walońskich. Początkowo osadnicy przybywali tu w poszukiwaniu szlachetnych kruszców, tworząc małe, rozproszone kolonie. Karpacz był też azylem dla ludności z Czech, która uciekała tu przed prześladowaniami religijnymi. Dziś Karpacz jest rozwiniętą miejscowością wypoczynkową, oferując mnogość atrakcji sportowych i turystycznych. W miasteczku odpoczniesz od miejskiego gwaru, przechadzając się malowniczymi szlakami i poczujesz niezwykłą atmosferę, zwiedzając okoliczne obiekty historyczne. Zaplanuj wypoczynek w górach i zarezerwuj tani nocleg w Karpaczu. Na Sun&Snow znajdziesz atrakcyjne apartamenty w przystępnych cenach.

Piękne krajobrazy w Karpaczu – poznaj okolice apartamentów w górach

Karpacz położony jest u stóp najwyższej góry Sudetów – Śnieżki. Wznosząca się na wysokość 1603 m n.p.m. góra od zawsze przyciągała spragnionych wspinaczek wędrowców, będąc doskonałym punktem widokowym, z którego można podziwiać atrakcyjne panoramy. Śnieżka nie jest wysoką górą, jednak stanowi wyzwanie dla turystów. Przez większość roku panują tu dość surowe warunki atmosferyczne, takie jak porywiste wiatry, niskie temperatury, a nawet opady śniegu i deszczu, przez które wspinaczka jest utrudniona. Mimo niesprzyjających warunków góra jest chętnie odwiedzana przez turystów, oferując niezapomniane widoki podczas wspinaczki. Na Śnieżce znajduje się też Obserwatorium Meteorologiczne, które jest jednym z dwóch w całej Polsce.

Będąc w Karpaczu, warto zawędrować nad Dziki Wodospad, który znajduje się na rzece Łomnica. Miejsce to rokrocznie przyciąga niezliczoną ilość turystów, którzy napawają się jego niezwykłą estetyką. Dziki Wodospad jest jednym z najbardziej magicznych miejsc w Karpaczu, niezmiennie zachwycając o każdej porze roku. Latem spadającą wodę otacza bujna, zielona roślinność, zimą zaś zdobią ją lodowe sople i śnieżny puch. Dziki Wodospad wypływa z Wielkiego i Małego stawu, spadając malowniczą kaskadą z 1407 metrów wysokości.

Niezwykła świątynia w Karpaczu – z apartamentu w górach do kościoła Wang

Kościółek Wang został zbudowany w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Obiekt powstał na wzór skandynawskiego budownictwa sakralnego i jest zbudowany z wytrzymałej sosny norweskiej. W XIX wieku świątynia okazała się za mała dla miejscowej ludności, dlatego obiekt postanowiono sprzedać. W uwagi na niezwykły wygląd świątyni postanowił kupić ją król pruski Fryderyk Wilhelm IV i w 1842 roku kościółek Wang został przeniesiony do Karkonoszy. Świątynia jest jedną z głównych atrakcji miasteczka, której wnętrze wypełniają niezwykłe rzeźby smoków, lwów, twarzy wikingów i oblicza Chrystusa. W XIX wieku kościół został znacznie rozbudowany. W tym czasie dobudowano do niego kamienną wieżę z dzwonem, a także zainstalowano instalację elektryczną i grzewczą. Kościółek Wang jest przykładem niezwykłej architektury nordyckiej. Położony jest też w malowniczym miejscu, z którego rozciąga się niezwykły widok na całą panoramę Karkonoszy.

Muzeum zabawek dla dzieci i dorosłych – apartamenty w górach w pobliżu najciekawszych atrakcji

Muzeum zabawek w Karkonoszach jest atrakcją, którą chętnie odwiedzają zarówno dzieci, jak i dorośli. W obiekcie znajdują się zabawki z prywatniej kolekcji Henryka Tomaszewskiego – znanego mima. Artysta z zamiłowaniem zbierał różnego rodzaju drobiazgi, za każdym razem przywożąc je z miejsc, w których występował. W muzeum znajduje się ponad 2,5 tysiąca różnych zabawek, wśród których znajdują się okazy pochodzące z XVIII wieku. Zwiedzający mają okazje zapoznać się z niezwykłą kolekcją japońskich, meksykańskich i australijskich lalek, które przedstawione są w różnorodnej scenografii – na balu, podczas kolacji, spaceru czy w szkole. Muzeum zabawek to niezwykłe miejsce, w którym każdy miło spędzi czas.

Karkonosze to miejsce, w którym każdy może doskonale wypocząć, wybierając różnorodną rozrywkę. Miasteczko oferuje liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz, oczywiście, niezapomniane widoki górskich krajobrazów. Już dziś zarezerwuj apartament w Karkonoszach dzięki Sun&Snow ciesz się wyjątkowym urlopem w otoczeniu górskiej przyrody.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa