Jak naładować baterie w trakcie weekendu?

[REKLAMA]

W czasach intensywnej pracy i natłoku obowiązków trudno jest wygospodarować chociaż jeden czy dwa dni na odpoczynek, który byłby regeneracją dla ciała i ducha. Potrzeba relaksu dzisiaj jest tak duża, że często o niej zapominamy, a kiedy mamy już chwilę wytchnienia, nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć o jakimkolwiek wyjeździe za miasto. Jednak to właśnie takie oderwanie się od codziennej rzeczywistości jest najlepszym źródłem energii, który można odczuć najintensywniej.

Głucha cisza

Najlepiej odpoczywa się wtedy, kiedy możemy usłyszeć dźwięki, które na co dzień zagłuszane są przez samochody, hałas na ulicy i rozmowy innych ludzi. Potrzeba usłyszenia własnych myśli może stać się jednym z ważniejszych czynników, które zadecydują o wyborze miejsca, w których chcemy spędzić relaksujący weekend. Odpoczynek nad jeziorem, z dala od miastowego zgiełku zapewniają takie miejsca jak Stary Młyn Strzeszyn. Powstał on na terenach objętych programem Natura 2000 i Strefą Ciszy. To niezwykłe miejsce w województwie zachodniopomorskim docenia się przede wszystkim za to, że można tu spędzić czas tak, jak lubimy najbardziej – długie popołudnia z książką w ręku nad jeziorem, gdzie żadne auto nie zakłóci naszego spokoju lub galopując na koniu po zielonych terenach, zwiedzając malowniczą okolicę.

W otoczeniu przyrody

Natura to najlepszy przyjaciel człowieka. Bliskość przyrody sprawia, że możemy się wyciszyć, zrelaksować i napajać energią, jaką nas obdarowuje. Stary Młyn Strzeszyn położony jest terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie nie trudno jest dostrzec bobry, jelenie i liczne gatunki ptaków. Niezwykły krajobraz, jaki rozprzestrzenia się nad jeziorem, które otoczone jest zielonym lasem, to nie tylko piękny widok, ale gwarancja świeżego powietrza, którym nie możemy się napajać w mieście.

odpoczynek-hells

Aktywny wypoczynek

Relaks to nie tylko długi sen, dobra książka, bliskość przyrody, ale też sport, który jak nic innego potrafi naładować nasze baterie.  Stary Młyn Strzeszyn oprócz pokoi dla gości i restauracji posiada stadninę koni, gdzie można skorzystać z nauki jazdy, ale też doskonalić nabyte już umiejętności. Dla tych, którzy preferują inne sporty, czekają doskonale przygotowane ścieżki rowerowe, a także wypożyczalnia kajaków.

Zwolnić tempo, zatrzymać się chociaż na chwilę, pomyśleć i znaleźć czas tylko dla siebie. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i relaksu. To dzięki nim jesteśmy w stanie każdego dnia dawać z siebie coraz więcej.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa