Filmowanie z powietrza

[REKLAMA]

Filmy nagrywane z powietrza jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla operatorów kamer wiadomości telewizyjnych bądź wojska, a ich nagranie generowało olbrzymie koszty i trudności techniczne.

W dzisiejszych czasach gdy niemalże każdy majsterkowicz jest w stanie samodzielnie zbudować drona wyposażonego w specjalnie do tego celu dostosowaną kamerę, film nagrany z „lotu ptaka” stał się dostępny dla większego grona użytkowników i cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem.

Materiały filmowe nagrywane z powietrza w wyjątkowo ciekawy, a zarazem oryginalny sposób mogą pokazać piękno okolicy z perspektywy „lotu ptaka” . Dzięki temu, że dostosowane do tego rodzaju dość specyficznych zadań drony mogą bez żadnego problemu poruszać się pomiędzy wysokimi budynkami istnieje możliwość nagrania materiału niedostępnego nawet dla profesjonalnych operatorów kamer telewizyjnych. Ich ogromną zaletą jest zachowanie pełnego bezpieczeństwa oraz brak jakichkolwiek zagrożeń dla ludzi bądź zwierząt. Mogą bez problemu zapisać uchwycony z powietrza rytuał zrzucania rogów przez jelenia, czy przesuwającej się podczas wiosennych roztopów kry po trudno dostępnych zakolach rzeki.

Ze względu na olbrzymie walory artystyczne i możliwość dotarcia do miejsc trudno dostępnych coraz częściej traktowane są jako najskuteczniejsze narzędzie promocyjne. Już nagminnie wykorzystują je firmy świadczące usługi w zakresie reklamy podczas przygotowywania poważnych kampanii promocyjnych. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań zleceniodawcy, mogą być realizowane pod postacią klasycznego filmu dokumentalnego bądź materiału o charakterze artystycznym.

Filmy z powietrza cieszą się w ostatnim czasie olbrzymim zainteresowaniem w branży turystycznej. Ich zastosowanie jako narzędzia promującego zarówno okolicę jak i sam ośrodek turystyczny najszybciej i najskuteczniej trafiają do świadomości odbiorcy, zachęcając do skorzystania z usługi turystycznej i odwiedzenia najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Zdając sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie tak pobudzić wyobraźni człowieka jak obraz przedstawiony z lotu ptaka nawet najbardziej znane wytwórnie filmów dokumentalnych specjalizują się w usłudze nagrywania materiałów promocyjnych, pokazujących piękno przyrody całego świata, które mamy szansę oglądać w programach telewizyjnych. Podążając za nimi na dzisiejszym rynku wyspecjalizowało się wiele firm, których usługa dotyczy profesjonalnie nagranych materiałów filmowych wprost z powietrza. Z tego rodzaju oferty śmiało mogą korzystać nie tylko ośrodki turystyczne, ale również hotele, pensjonaty zlokalizowane w leśnych głuszach, a nawet samorządy lokalne, które chcą rozreklamować swoje okolice.

Nie tylko branża turystyczna, ale wielu innych przedsiębiorców korzysta z materiałów promocyjnych, których najważniejszy element stanowi film nagrany „z lotu ptaka”. Dzięki skorzystaniu z tego rodzaju rozwiązania istnieje możliwość kompleksowego przedstawienia odbiorcy swojej usługi bądź promowanego obiektu.

Artykuł przygotowany przez firmę Coptertech z Krakowa oferującą usługi filmowania z lotu ptaka i wykonania fotografii lotniczej przy użyciu drona.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa