Czy warto skorzystać z ofert last minute? Sprawdź, skąd wziąć pieniądze na urlop

[REKLAMA]

Czas urlopowy nadal trwa. Wiele osób może pochwalić się piękną opalenizną, jednak niektórzy z nas jeszcze czekają na długo wyczekiwany urlop. Najczęściej ludzie decydują się na wyjazd za granicę, jednak nadal możemy wskazać sporo zwolenników odpoczynku w zaciszu domowym. Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na oferty last minute. Czy są one faktycznie opłacalne? Skąd możemy zaciągnąć pieniądze, które przeznaczymy na wakacje?

Wakacje last minute

Jeżeli jesteś jedną z osób, która jeszcze nie podjęła decyzji związanej z wypoczynkiem, a mianowicie nie masz jeszcze wybranego kierunku podróży, warto, abyś zastanowił się nad ofertami last minute. Chcąc uzyskać naprawdę korzystną ofertę pod względem ceny, warto czekać do ostatniego dnia. Możemy w ten sposób znaleźć atrakcyjną dla nas ofertę. Często last minute pojawiają się kilkanaście godzin przed samym wylotem. Oferty te z reguły są tańsze, ponieważ biura podróży nie zdołały sprzedać wycieczki lub klienci odwołali rezerwację z przyczyn prywatnych. Oczywiście, nie każda oferta będzie aż tak atrakcyjna cenowo. Spore znaczenie ma kierunek wakacji, miejsce wylotu i udogodnienia. Oferty last minute możemy samodzielnie śledzić za pośrednictwem stron internetowych. Istnieje wiele porównywarek wycieczek online, dzięki którym mamy możliwość zobaczenia pełnego zestawienia produktów. Możemy również wybrać się osobiście do biura podróży, gdzie pracownicy pomogą i doradzą w doborze miejsca wypoczynku. Biura również często wrzucają informację o promocjach, czy aktualnych obniżkach cen za wakacje.

Do kogo skierowana jest oferta last minute?

Oferty last minute skierowane są głównie do osób, które zainteresowane są wykupieniem wakacji, ale nie miały jeszcze czasu i możliwości na zakup wycieczki. Jeżeli jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy po prostu wybrać ofertę, w przypadku której wystarczy, że będziemy spakowani i wylecimy kolejnego dnia. Korzystając z możliwości dwutygodniowego urlopu mamy sporą szansę, że znajdziemy również coś dla siebie. Osoby chcące wypocząć poza sezonem urlopowym również mogą skorzystać z ofert last minute. Ważne, abyśmy uzbroili się w cierpliwość i skrupulatnie sprawdzali wszystkie dostępne oferty. Należy jednak pamiętać, że łatwiej będzie zarezerwować wakacje last minute dla dwóch osób niż dla większej ilości podróżników. Dla osób chcących jechać w znacznie większej grupie proponujemy zainteresować się ofertami first minute. Osoby, które zastanawiają się nad rezerwacją last minute, muszą być gotowe na wyjazd nawet w ten sam dzień.

Zalety wakacji last minute

Jednym z większych plusów ofert last minute jest w szczególności cena. Często wiele osób z różnych przyczyn jest zmuszona do odwołania rezerwacji hotelu. W takich przypadkach biuro podróży decyduje się na ponowne, zdecydowanie tańsze wystawienie oferty. Obecnie mamy szeroki zakres możliwości wyboru kierunku wakacji. Na tego typu wczasy, możemy polować przez cały rok. Nie ma ograniczonego terminu, aby móc uzyskać atrakcyjną wakacyjną ofertę.

Popularne kierunki 2019

Najczęściej wybieranymi kierunkami przez Polaków jest Grecja, Turcja, Hiszpania, czy Tunezja. Ciepłe kraje chętniej przyciągają turystów. Obecnie najniższe ceny możemy znaleźć do Bułgarii oraz Turcji. Oczywiście nadal bardzo chętnie wybierany jest Egipt, gdzie temperatura utrzymuje się na wysokim poziomie przez większość roku. Chętnie turyści wybierają się również do Włoch, Albanii i Chorwacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że z każdym rokiem ludzie wybierają coraz to więcej kierunków bardziej egzotycznych. Dość mocno popularna stała się Dominikana, czy Kenia. Podczas wyboru hotelu i miejscowości wypoczynku wczasowicze zwracają uwagę na kategorię hotelu, ocenę innych klientów. Chętnie również wybierają oferty all-inclusive. Wypoczynek w wysokim standardzie to priorytet dla wielu z nas. Co więcej, ceny wakacji znacząco wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem.

Ile dni urlopu przypada pracownikowi?

Ilość dni pracownika zatrudnionego w stosunku o umowę o pracę zależna jest od stażu pracy. Osoby, które przepracowały krócej niż 10 lat, mogą uzyskać 20 dni urlopowych. Natomiast pracownicy, którzy mogą pochwalić się, stażem większym niż 10 lat otrzymują 26 dni urlopowych. Do stażu pracowników należy doliczyć okres nauki. Najwięcej możemy uzyskać, jeżeli ukończyliśmy szkołę wyższą. W tej sytuacji doliczone zostaje nam 8 lat stażu. Pamiętajmy jednak, że nie możemy sumować lat nauki w różnych szkołach.

Pożyczka na dowolny cel

Jeżeli szukamy pomocy finansowej warto pomyśleć nad skorzystaniem z ofert firm pozabankowych, które posiadają w swojej ofercie pożyczki na dowolny cel. Pożyczki na raty to idealnie rozwiązanie dla osób chcących uzyskać szybką gotówkę. Spłatę zobowiązania możemy rozłożyć na kilka równych rat. Pożyczki na raty mogą sprawdzić się w przypadku, gdy znaleźliśmy ciekawy kierunek na wakacje naszych marzeń. Często kierunki do egzotycznych krajów np. Bali, czy Mauritius są nieco droższe. Musimy liczyć, że wydamy na jedną osobę więcej niż 4 tysięcy złotych. Często ciekawą opcją wypoczynku są rejsy statkiem na wielu morzach i oceanach, których koszt również jest znacznie wyższy od popularnych kierunków podróży. Pożyczkę na raty uzyskamy w wielu firmach pożyczkowych. W pierwszej kolejności polecamy zapoznać się z opiniami innych pożyczkobiorców. Warto w tym wypadku skorzystać z możliwości porównywarek pożyczkowych. Mamy możliwość sprawdzenia opinii i ocen innych klientów, ale także możemy sprawdzić koszty, jakie poniesiemy przy spłacie pożyczki. Po wybraniu odpowiedniej firmy pozabankowej, pozostaje nam wypełnić formularz online i czekać na pieniądze. W przypadku pożyczek online jesteśmy w stanie uzyskać pieniądze nawet w ten sam dzień.

Artykuł opracowany przez specjalistów www.pozyczkowy-portal.pl

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa