Wakacje na Dominikanie

[REKLAMA]

Chcesz dowiedzieć się, co czuł Krzysztof Kolumb podczas swojej pierwszej wyprawy do Ameryki? Dziś to znacznie łatwiejsze, wystarczy zdecydować się na spędzenie wakacji na Dominikanie, jednej z najpiękniejszych wysp na Atlantyku. Z naszym biurem podróży wyloty na Dominikanę z Wrocławia sprawią, że pokochasz to miejsce tak samo jak słynny podróżnik.

Dlaczego  warto spędzić wakacje właśnie na Dominikanie?

Dominikana to kraj położony na jednej z wysp, zajmuje większość jej terytorium, sąsiadując z Haiti. Jest to najstarszy kraj tego regionu, ale to nie historia jest głównym magnesem przyciągającym turystów z całego świata. Piękno przyrody, tak różnorodnej w wielu miejscach wyspy sprawia, że cieszy się ona nieustającą popularnością nie tylko wśród tych, którzy decydują się na swój wyjazd na urlop na Dominikanę z Wrocławia.

Przyroda Dominikany

Dominikana, podobnie jak inne wyspy Morza Karaibskiego, to przede wszystkim plaże. To właśnie tutaj są one jednak tak piękne, że każda z osób na nie patrzących ma wrażenie przebywania w raju. Złote piaszczyste plaże otulone błękitnymi wodami, palmy i cudowna pogoda tworzą niepowtarzalny klimat. Temperatura powietrza rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza, a woda posiada bardzo podobną. Oznacza to, że do woli możesz korzystać z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu, nawet jeśli chcesz tylko wylegiwać się na słońcu przez cały czas trwania wakacyjnego wyjazdu marzeń.

Przyroda tej pięknej wyspy to nie tylko wspaniałe plaże, będące oczywistą wizytówką całego kraju. W głębi lądu, jeśli tylko masz ochotę na tego rodzaju wyprawę, znajdziesz wiele interesujących gatunków fauny i flory, zamieszkujące tropikalne lasy znajdujące się na Dominikanie. Jest to z całą pewnością doskonała okazja do tego, by z bliska zobaczyć gatunki znane dotąd jedynie z rodzinnych wypraw do ogrodu zoologicznego.

Na Dominikanie możesz też oczywiście znaleźć bardzo wiele ryb i stworzeń morskich, wiele okazji dla miłośników wędkarstwa i smakoszy ryb na nowe i niezapomniane przeżycia. Nawet jeśli nie lubisz wędkowania zawsze możesz zdecydować się na wybranie się na wspólne pływanie z delfinami, co również jest bardzo popularną atrakcją turystyczną dla osób wybierających wakacje na Dominikanie

Zabytki Dominikany

Dominikana to najstarsze państwo w regionie Karaibów, dlatego też może pochwalić się także obecnością zabytków mówiących o długoletniej historii. Zamieszkiwana przez wieki przez potomków hiszpańskich kolonizatorów wyspa posiada wiele śladów minionych epok, stanowiących wspaniałą opowieść, prowadzącą turystów przez burzliwe dzieje tej malowniczej wyspy.

Santo Domingo to największy port Dominikany, stąd też najczęściej jest wybierany jako miejsce odwiedzin wszystkich tych, dla których wakacje na Dominikanie często z wylotem z Wrocławia to spełnienie marzeń. Znajdują się tu jedne z najstarszych budowli Nowego Świata, na czele z katedrą pochodzącą z 1514 roku, spoczywają w niej prochy dowódcy pierwszej europejskiej wyprawy, Krzysztofa Kolumba. Starówka Santo Domingo jest warta szczególnej uwagi, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oczywiście, w Santo Domingo nie mogło również zabraknąć innych śladów życia i działalności Krzysztofa Kolumba. Do najbardziej znanych należy Latarnia Kolumba a także zamek Kolumba, wzniesiony przez syna słynnego podróżnika, Diega.

Wspomniane wyżej atrakcje to oczywiście zaledwie część tego, co przeżyjesz na Dominikanie decydując się na spędzenie urlopu na Dominikanie z Wrocławia. Możliwości wydają się być wręcz nieograniczone, dlatego też ostateczne zajęcia w trakcie pobytu na tej karaibskiej wyspie zależą jedynie od kreatywności i indywidualnych potrzeb danej osoby.

1 thoughts on “Wakacje na Dominikanie

  1. Podróżnik 16 października 2017 at 17:31

    Jak w bajce!

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa