Ubezpieczenia turystyczne – jak je wybrać?

[REKLAMA]

Koszt leczenia złamanej nogi w Hiszpanii to 21 000 złotych, wycieczka dla 4 osób do Hiszpanii – 8 000 złotych, ubezpieczenie dla 4 osób na 1 tydzień – 180 złotych. Jak widać ubezpieczenie turystyczne, mimo że nie jest obowiązkowe, to warto je posiadać. Od nieszczęśliwych i niespodziewanych wypadków nie uciekniemy – czasami się zdarzają. Dlatego lepiej ubezpieczenie posiadać. A jak je wybrać?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że niektóre opcje będą dla nas darmowe np. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego lub już je posiadamy np. ubezpieczenie Allianz przy abonamencie medycznym w Lux Med.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jest to świetne rozwiązanie, które warto posiadać przy podróżach do krajów Unii Europejskiej lub EFTA. Musimy jednak pamiętać o ograniczeniach EKUZ. Karta uprawnia nas do opieki medycznej, ale na zasadach obowiązujących w danym kraju, jeśli więc usługa w danym kraju jest płatna to my również musimy za nią zapłacić. Po powrocie do Polski możemy starać się o zwrot kosztów w NFZ, ale według polskich stawek. Karta EKUZ uprawnia tylko do korzystania z publicznych placówek służby zdrowia, po powrocie można jednak wnioskować o zwrot kosztów. Ratownictwo medyczne nie jest pokrywane przez EKUZ, podobnie wygląda to z kosztami powrotu do domu w specjalnych warunkach.

Jak wybrać polisę?

To jaką polisę wybierzemy zależy od naszych potrzeb i charakteru wyjazdu. Inna będzie potrzebna przy wyjeździe do krajów europejskich, a inna przy krajach pozaeuropejskich. Standardowa polisa będzie wystarczająca przy typowym wyjeździe turystycznym, a inną należy wybrać, jeśli planowane jest uprawianie sportów.

child-428690_960_720

Co powinno znaleźć się w standardowej polisie?

Standardowa polisa turystyczna powinna obejmować wszystkie koszty leczenia, czyli leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszty leków, transport sanitarny czy powrotny do kraju. Gwarantowana suma na terenie Europy nie powinna być mniejsza niż 20 000 euro, poza kontynentem musi być wyższa od 40 000 – 50 000 euro wzwyż. Kolejnym standardowym elementem w ubezpieczeniu turystycznym jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, wypłacane w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń turystycznych znajdziesz na: https://www.totalmoney.pl/ubezpieczenia_turystyczne.

Dodatkowe elementy ubezpieczenia

Elementów, o które ubezpieczenie można rozszerzyć istnieje wiele i można je dobrać w zależności od charakteru wyjazdu czy własnych potrzeb. Są to m.in.:

  • ubezpieczenie bagażu i jego opóźnienia,
  • auto assistance,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • OC sportowe,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • uprawianie sportów podwyższonego ryzyka oraz ekstremalnych,
  • choroby przewlekłe.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa