Od morza po góry

[REKLAMA]

Mieliście okazje zwiedzić kiedyś Polskę wzdłuż i wszerz? Zapoznać się z jej największymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi? Nie mówimy oczywiście, że wszystko za jednym razem. Jednak może braliście kiedyś udział w takich wycieczkach, dzięki którym zapoznaliście się z zabytkami danych regionów. Zobaczyliście atrakcje górskie, potem (lub może wcześniej) atrakcje na Mazurach i jeszcze zdążyliście odwiedzić Morze Bałtyckie. Trzeba powiedzieć, że nasza Polska ma się czym pochwalić i mamy co zobaczyć.

Jednak jaką formę transportu przy tym wybieraliście? Dzisiaj wiele ludzi wybiera samolot lub pociąg, bo mogą w szybki sposób dotrzeć do wybranego miejsca. Jednak taka szybka forma podróży nie sprzyja temu, żeby zatrzymać się gdzieś po drodze, zobaczyć coś ciekawego. Tylko jedziecie lub lecicie od punktu a do punktu B bez żadnych przystanków. Dobrze, jak najbardziej można przyznać, że jest to atrakcyjna forma podróży, bo jest naprawdę sprawna i szybka. Jednak ma też swoje minusy.

Czasem lepiej udać się na wycieczki autokarowe, które pozwalają na bliższe poznanie otaczającego nas piękna. Wiele osób chwali sobie podróż autokarami w dzisiejszych czasach, ponieważ są bardzo wygodne. Ludzie nie odczuwają tak zmęczenia jak kiedyś, ponieważ fotele są bardzo wygodne. Można je nawet rozłożyć do takiej pozycji, że ze spokojem można się na nich wyspać. Do tego wszystkie autokary są klimatyzowane oraz ogrzewane, jeżeli jedziecie zimą. Nie można również zapomnieć o innych udogodnieniach a mianowicie WC na miejscu, barek z ciepłą kawą oraz innymi, nawet zimnymi napojami. No i oczywiście telewizor, Jeżeli narzekacie na nudę, to zawsze będziecie mogli popatrzeć w telewizor.

Najważniejsze jednak, że jadąc dla przykładu do Krakowa z Poznania, możecie zahaczyć o różne inne miejscowości i śmiało możecie je odwiedzić. Przecież postój i tak będziecie musieli zrobić. To dlaczego nie zatrzymać się na przykład w Częstochowie, gdzie można odwiedzić słynne Sanktuarium. Albo jadąc znad morza do Zakopanego, możecie zatrzymać się na rogale w Poznaniu i w gościnie u Smoka Wawelskiego lub na smakowite, wadowickie kremówki? Zobaczcie ile ciekawych miejsc zobaczycie za jednym zamachem. Takich możliwości podróżowania i zaplanowania wycieczek jest naprawdę sporo. Po co od razu jechać do wybranego miejsca, skoro można odwiedzić jeszcze wiele innych miejsc po drodze? Coraz więcej osób decyduje się na takie podróżowanie, chcąc zapoznać się z najróżniejszymi atrakcjami.

Autokar to również dobra alternatywa dla tych osób, które boją się latania samolotem. Nie ma się czego wstydzić, że w kimś może siedzieć taki lęk. Jednak to wcale nie oznacza, że dana osoba ma wiecznie siedzieć w domu i nigdzie się nie ruszać poza granice swojego miasta. Zawsze może zapisać się na taką wycieczkę, której środkiem transportu jest autokar. Wiele biur podróży ma takie właśnie oferty. Warto więc się wśród nich rozejrzeć i wybrać się na naprawdę fajną wycieczkę aby pozwiedzać i odpocząć.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

3 thoughts on “Od morza po góry

  1. Kasia 24 kwietnia 2018 at 22:02

    Piękna ta nasza Polska, a ciągle jeszcze tak mało przeze mnie poznana.

  2. Lazurowy Brzeg 26 kwietnia 2018 at 15:57

    To prawda, już niedługo sezon i czas wypoczynku, dlatego warto pomyśleć o urlopie już na zaś 😉

  3. biedronka1 20 czerwca 2019 at 10:30

    Najlepiej jechać własnym autem.Wtedy można podziwiać piękne krajobrazy a i zatrzymać się na zwiedzanie gdzie się chce.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa