Wakacje aktywnie

[REKLAMA]

Wyjazd na wakacje to czas wypoczynku i relaksu. Każdego roku, coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy, w coraz bardziej egzotyczne miejsca. Kierunki wakacyjnych wojaży z każdym rokiem zmieniają się. Oczywiście, nadal popularne są masowe wyjazdy do Chorwacji, nadal wielką popularnością cieszą się kraje basenu Morza Śródziemnego. Gwarancja pięknej pogody, czystego, ciepłego morza, oraz wyjątkowych piaszczystych plaż przyciąga i kusi. Miłośnicy plażowania wynajdują coraz to nowe kierunki urlopowe. Jednak coraz większa grupa osób poszukuje czegoś więcej. Nie wystarcza już jedynie bierne leżenie na plaży. Pojawia się chęć spróbowania czegoś innego, nowego.

Ciekawym kierunkiem, z którego każdego roku korzysta spora grupa osób jest Kenia. Ekskluzywne resorty położone w pobliżu Diani Beach przyciągają coraz więcej osób. Zwłaszcza osób, które od wakacyjnego wyjazdu wymagają czegoś więcej niż jedynie plażowania. Oczywiście piękne, piaszczyste plaże są dostępne i stanowią rewelacyjny dodatek do odpoczynku. Jednak Afryka to coś więcej. Każdy kogo zapytamy o skojarzenia związane z wypoczynkiem w Kenii niemal natychmiast odpowie: safari. Krótkie, jednodniowe wyjazdy, lub dłuższe wyprawy oferują nie tylko krajowe biura podróży, ale też lokalne agencje. W zależności od upodobań i finansów można zwiedzić wioskę Masajów, obserwować zwierzęta w Masai Mara, lub wyjechać do parku u podnóża Kilimandżaro. Ciekawym urozmaiceniem urlopowego pobytu są oferowane tam również loty widokowe. Dostępne są różne warianty – od przelotu małym samolotem nad równinami Afryki, czasami proponowane są przeloty helikopterami w kierunku najwyższej góry kontynentu. Jednak największe wrażenie robią balonowe loty widokowe. Dopiero po wzniesieniu się można spokojnie obserwować ,z lotu ptaka, rozległe tereny parków narodowych. Spoglądając z tej perspektywy dopiero można docenić piękno tamtejszego krajobrazu. Swobodnie unosząc się nad równinami obserwować stada antylop. Niesamowite wrażenie robią nad lokalnymi jeziorkami ogromne stada flamingów. Lecąc balonem widzi się ogromną, różową masę. Inną formą urozmaicania wakacyjnego wypoczynku, w tak egzotycznych miejscach, jest nurkowanie na lokalnych rafach koralowych. Każda miejscowość wypoczynkowa posiada swoją bazę nurkową, gdzie nawet osoby nie posiadające uprawnień z opieką profesjonalnego nurka mogą spróbować tego sportu.

Zmieniają się upodobania i oczekiwania. Wyjazd wakacyjny nie jest już tylko połączeniem plażowania i zwiedzania lokalnych miasteczek. Coraz częściej wybierając się na wakacje poszukujemy aktywnych zajęć. Najczęściej szukamy miejsc, gdzie możliwe jest nurkowanie, windsurfing, parasailing. Bardzo ciekawym urozmaiceniem urlopowego pobytu są loty widokowe. Zwłaszcza te balonowe. Wszystko to sprawia, że poznajemy dany kraj, dane miejsce nie tylko statycznie, z perspektywy nawet najlepszego hotelu. Aktywne zajęcia sprawiają, że wracamy nie tylko wypoczęci, ale też bogatsi o nowe doświadczenia. Wiele osób, które spróbowały raz takiego stylu urlopowania, później nie wyobraża sobie inaczej spędzonych kolejnych wakacji.

Artykuł powstał we współpracy z hotelstbruno.pl

1 thoughts on “Wakacje aktywnie

  1. marta 5 lutego 2019 at 13:04

    fajnie kiedy na wakacjach mozemy odpoczac . ale nie tylko lazac plackiem .

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa