Odkrywamy nieznane zakątki Polski – Pojezierze Brodnickie

[REKLAMA]

Domestic travel, czyli podróże wewnątrz kraju i odkrywanie uroków okolicy, nadal pozostają trendem. Nic dziwnego, kiedy podróżowanie jest utrudnione, a chcemy mimo wszystko pobyć na łonie natury, z dala od zgiełku i pędu codzienności.

Sytuacja wymusiła na nas wiele kreatywności i zachęciła do odkrywania nowych regionów wartych odwiedzenia. A jest ich naprawdę sporo! Jednym z mało znanych, ale bardzo urokliwych miejsc w Polsce, jest położone w północnej części kraju Pojezierze Brodnickie.

U wrót Mazur

Pojezierze Brodnickie znajduje się na wschodnim krańcu województw Kujawsko-Pomorskiego, od wschodu graniczy z województwem Warmińsko-Mazurskim, od południa częściowo z Mazowieckiem. Znajduje się więc u wrót krainy mazurskich jezior, a Brodnicki Park Krajobrazowy częściowo znajduje się już w Warmińsko-Mazurskiem. Region nie jest jednak jeszcze odkryty turystycznie i nie jest skomercjalizowany. Nie spotkamy tu więc tłumów, za to zyskamy okazję do obcowania z dziewicza przyrodą oraz licznymi jeziorami, które charakteryzują się dzikością.

Na wielu jeziorach regionu nie można używać silników spalinowych, dlatego nie jest to okolica sprzyjająca żeglarzom. Ponadto wiele jezior charakteryzuje się bujną roślinnością w okolicach brzegu, co nie tylko powoduje trudności natury infrastrukturalnej dla żeglarzy, ale także brak wiatru. Z tego powodu Pojezierze Brodnickie jest idealnym miejscem dla tych, którym zależy na niezmąconym wypoczynku bez tłumów ludzi. Z uwagi na swój charakter i liczne jeziora połączone siatką rzek, okolica jest doskonałym miejscem do przepraw kajakowych. Wiele kilometrów tras wśród okolicy nieskalanej działalnością człowieka to niezwykłe przeżycie – coraz mniej tego typu miejsc możemy znaleźć na mapie nie tylko naszego kraju, ale i całej Europy. Wiele tras doskonale nadaje się do spacerów, joggingu czy przemierzania ich konno.

Dzikość natury

Brodnica i okolice to region, który nie słynie jeszcze z komercyjnej turystyki, dlatego idealnie nadaje się dla tych, którzy marzą o wypoczynku pośród dzikiego krajobrazu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam hoteli czy restauracji – po prostu jest ich mniej niż w popularnych miejscach, które co roku przyciągają tłumy. Nie oznacza to jednak, że w okolicy w ogóle nie znajdziemy hoteli, pensjonatów, agroturystyki czy miejsca, w którym zjemy smaczny posiłek. Przede wszystkim czeka tu jednak natura i wiele nieprzetartych jeszcze szlaków. Sprzyja to więc znalezieniu odskoczni, daje poczucie przestrzeni i prywatności, a także dużo swobody – to wszystko pozwala na wzięcie naprawdę głębokiego oddechu i odprężenie. W obecnych czasach Brodnica i okolice to idealne miejsce na urlop, nawet krótki. Położenie 65 km od Torunia, 180 km od Warszawy i tyle samo od Gdańska sprawia, iż pojezierze doskonale nadaje się na weekendowy wypoczynek. Warto odkryć ten niezwykły zakątek na własną rękę!

—-

Informacje dotyczące regionu i noclegów można znaleźć m.in. na stronie http://hotelcykada.pl/.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa