Przyczepa campingowa, a sypialnia – jak ją urządzić?

[REKLAMA]

Przyczepy campingowe oraz kampery wracają do łask i szturmem zdobywają wakacyjny rynek. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym podróżnikiem, który często eksploruje nowe tereny, czy też poszukujesz alternatywy dla tradycyjnego zakwaterowania podczas wakacji, mogą one być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Jednym z najważniejszych aspektów przyczepy kempingowej jest jej sypialnia. Jak ją urządzić, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę? W tym artykule przedstawimy różnorodne pomysły i praktyczne wskazówki dotyczące aranżacji sypialni w przyczepie campingowej, które pozwolą Ci stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce do odpoczynku na Twoje podróże. Od wyboru odpowiedniego materaca, aż po optymalne wykorzystanie przestrzeni – dowiesz się, jak przekształcić swoją przyczepę kempingową w sypialnię marzeń.

Postaw na światło

Ważne jest nie tylko to, by sypialnia przyczepy campingowej była piękna, ale także funkcjonalna. Źródła światła są tym elementem jej wyposażenia, który pełnią obie te role. Kolorowe girlandy światełek LED czy małe, urokliwe lampki nocne, dodadzą wnętrzu nastrojowej jasności i stylu. Dzięki nim nasza przyczepa będzie wyglądać jak romantyczny obrazek wyciągnięty wprost z filmu o podróżnikach. Nieco mocniejsze źródła światła, takie jak punktowa lampa oraz latarka, również powinny znaleźć się na pokładzie przyczepy. Dzięki nim z łatwością znajdziemy coś nawet w nocy i bezpiecznie oświetlimy sobie drogę. Dodatkowo, sprawdzą się one jako idealne oświetlenie do lektury wakacyjnej książki.

Dodatki? Rób to z głową

Chociaż to właśnie dzięki dodatkom możemy najlepiej pokazać swoją duszę we wnętrzu, to w przyczepie campingowej musimy działać z nimi oszczędnie. Pamiętajmy, że to niewielka przestrzeń, która równocześnie służy wielu czynnościom, powinna więc być jak najbardziej funkcjonalna. Liczne figurki czy ceramiczne donice z kwiatami nie tylko utrudniałyby nam codzienne poruszanie się po przyczepie, ale także stwarzałyby niebezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego np. schowane za szybą obrazki w łatwo tłukących się ramkach warto zastąpić pięknymi plakatami, które ożywią ściany przyczepy i dodadzą jej szyku. Ważnym elementem, który wpłynie na wystrój tej podróżnej sypialni, są także piękne tekstylia. To właśnie zdobione koce, piękne poszewki na poduszki czy nawet niewielkie dywaniki przeznaczone na podłogę przyczepy sprawią, że zaczniemy postrzegać tę przestrzeń jako swój drugi, podróżniczy dom.

Komfortowy sen w podróży, czyli wybierzmy materac

Przyczepy campingowe często projektowane są tak, by miejsce snu dało się na czas dnia złożyć i schować lub przemienić w przestrzeń dzienną, np. wykorzystując pościelone łóżko jako kanapę. Pomimo tego, nie powinno się lekceważyć dobierania wygodnego materaca do przyczepy. Odpowiednio dopasowane podłoże snu gwarantuje nam przyjemną elastyczność punktową oraz amortyzację, dzięki którym nasze mięśnie mogą swobodnie się odprężać. Dobry materac zapewnia nam także stabilizację, która dba o zdrową pozycję naszej sylwetki we śnie. Dobierając współgrające z Twoimi potrzebami podłoże snu, będziesz lepiej wypoczywać i bardziej cieszyć się wakacjami. Zdecyduj się więc na nowoczesny materac, taki jak oznaczone certyfikatem jakości AEH materace SleepMed, by zdrowo się wysypiać i czerpać z urlopu jak najwięcej.

Wygodne akcesoria sypialniane sprawdzą się też w przyczepie

Materac współgrający z naszymi sennymi potrzebami to nie jedyny element wyposażenia sypialni, który powinniśmy zabrać ze sobą na wakacje w przyczepie campingowej. By podnieść jakość swojego wypoczynku na naprawdę wysoki poziom, dobierzmy do niego także ergonomiczną poduszkę, kołdrę o przyjemnym poziomie ciepłoty oraz ochraniacz strzegący materac przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, o które przecież łatwo w przyczepie campingowej. Taki komplet sprawi, że nie poczujemy różnicy pomiędzy wygodnym wypoczynkiem we własnym domu, a snem na wakacjach. Brzmi jak plan idealny, prawda?

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa