Jak zabezpieczać ładunek na przyczepce samochodowej?

[REKLAMA]

Zakup przyczepki to decyzja, która powinna zostać porządnie przemyślana. Przed jej podjęciem należy nie tylko zastanowić się, do czego laweta będzie nam potrzebna, ale także zapoznać się z panującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi prowadzenia pojazdu z przyczepką samochodową oraz zabezpieczania ładunku.

Jak zabezpieczać ładunek na przyczepce samochodowej?

Bez względu na to, co zamierzamy przewozić, istnieją pewne reguły, których trzeba przestrzegać. Przyczepka samochodowa to doskonałe rozwiązanie, kiedy zbliża się remont lub przeprowadzka. Transport ciężkich mebli czy sprzętów AGD bardzo często okazuje się problematyczny. Przyczepka jest idealnym sposobem na przewóz rzeczy kosztownych, ciężkich, o dużych wymiarach. O każdy ładunek trzeba jednak zadbać i postarać się, aby przedmioty nie zniszczyły się w trakcie podróży. Może w tym pomóc odpowiednie dostosowanie zabezpieczeń, załadowanie przyczepki samochodowej i przestrzeganie wszystkich ustalonych reguł.

Odpowiednie zabezpieczenie przyczepki samochodowej

Nieważne, czy ładunek na przyczepie samochodowej jest kosztowny, zawsze powinien być odpowiednio zabezpieczony. Dostosowane zabezpieczenie będzie w stanie wytrzymać dwa razy większe obciążenie, czyli 100% z przodu, 50% z tyłu i z boków. Przedmioty ciężkie należy przypiąć pasami. Bez tego mogą  one przemieszczać się po lawecie i utrudniać pracę kierowcy. Ważne jest, aby pasy nie miały kontaktu z ostrymi krawędziami, które mogą spowodować ich przerwanie. Nieco lżejsze ładunki można zabezpieczać, używając siatki, liny lub plandeki. W tym przypadku jednak przedmioty przewożone na otwartych platformach muszą być zabezpieczone także od góry. Metoda ochrony ładunku powinna być więc dostosowana do typu ładunku, jego wielkości i wagi. Każdy odpowiedzialny właściciel przyczepki samochodowej zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę na drodze odgrywają zabezpieczenia. Dbając o nie, zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego, warto więc wybierać zaufane produkty, dzięki którym przeprowadzka będzie bezpieczna.

Jak zadbać o bezpieczeństwo ładunku na przyczepie samochodowej?

Oprócz zakupu obowiązkowych zabezpieczeń kierowca powinien pamiętać zasady, którymi należy się kierować podczas załadowywania przyczepki samochodowej. Najważniejsze jest, aby ładunek na przyczepie samochodowej rozłożyć równomiernie. Nie można jednak umieścić ciężkich przedmiotów zbyt blisko samochodu, ponieważ może to spowodować obciążenie haka holowniczego. Ładunek, który został pozostawiony przy krawędzi przyczepki jednoosiowej lub dwuosiowej, sprawi, że hak holowniczy nie będzie obciążony wystarczająco. Wszystkie artykuły trzeba więc przewozić na środku lawety lub przed osią łączącą koła. Oprócz tego najcięższe przedmioty powinny być ustawione na spodzie. Ułatwi to kierowcy panowanie nad pojazdem i sprawi, że jazda będzie komfortowa. Jeśli równomierne rozłożenie ciężaru nie jest możliwe, warto oprócz ładunku umieścić na lawecie także palety lub inne przedmioty, które wyrównają obciążenie i nie pozwolą transportowanym artykułom się przemieszczać.

Czy warto zainwestować w przyczepkę samochodową dwuosiową lub jednoosiową?

Przyczepki samochodowe to pomysł dla każdego, kto często musi przewozić ciężkie przedmioty. Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup lawety, jeśli robimy generalny remont czy też często się przeprowadzamy. Niezależnie od tego, do jakich celów będzie wykorzystywana przyczepka samochodowa, zawsze trzeba zadbać o to, aby ładunek był dobrze zabezpieczony. Oprócz pasów, siatek czy plandek, każdy, kto przewozi rzeczy o niestandardowych gabarytach, musi odpowiednio je oznakować. Te przedmioty, które wystają poza granice pojazdu, zawsze muszą być oznaczone flagą lub pasami. Kierowcy, dbając o zabezpieczenia, zapewniają bezpieczeństwo sobie oraz innym pojazdom mijanym po drodze. Każdy z nich powinien więc dokładnie poznać obowiązujące przepisy i dostosować do nich swoje auto, przyczepkę jednoosiową i każdy ładunek, który zamierza na niej przewieźć.

1 thoughts on “Jak zabezpieczać ładunek na przyczepce samochodowej?

  1. Przyczepy samochodowe 21 lutego 2020 at 14:52

    Zakup nowej przyczepy samochodowej w 100% zależy od potrzeb użytkownika oraz do czego ona zostanie wykorzystana!

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa