Innowacyjne ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

[REKLAMA]

W czasach, kiedy szczególnie musimy zmagać się z zanieczyszczeniami, smogiem czy innymi katastrofami ekologicznymi, szukamy rozwiązań zapewniających dobrodziejstwo dla środowiska. W przypadku ogrzewania sprawa nie jest taka prosta, tym bardziej, jeśli szukamy czegoś, co zapewni nam komfort cieplny na tarasie.

Tradycyjne ogrzewanie węglem czy gazem budzi wiele kontrowersji, jeśli chodzi o ekologiczne i prozdrowotne kwestie, ze względu na skutek uboczny, jakim jest emisja szkodliwych spalin. Alternatywą, a zarazem nowością, jest ogrzewanie na podczerwień. Technologia ta działa na podobnej zasadzie, co słońce, które ogrzewa nas swoimi promieniami. Otóż promienniki podczerwieni wysyłają krótkie fale podczerwone, które za zadanie mają ogrzać ludzi, przedmioty czy inne rzeczy w swoim zasięgu. Ujawnia się nam tu jedna z podstawowych różnic w stosunku do tradycyjnego ogrzewania, gdyż promienniki ciepła nie ogrzewają powietrza, jak dzieje się to np. w przypadku piecyków, a konkretne obiekty. Dzięki temu unikniemy suchego powietrza i przegrzania, a uzyskamy optymalną temperaturę, ponieważ fale podczerwone odpowiedzialne są za równomierne rozejście się temperatury. Promiennik podczerwieni jest również świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na różnego rodzaje alergie, gdyż podczerwień nie pobudza drobinek kurzu. Metoda ta jest bardzo ekologiczna ze względu na brak wytwarzanych spalin, co w przypadku innych form ogrzewania z udziałem węgla, drewna czy gazu jest niemożliwe.

Jak korzystać z tarasu przez cały rok? Zastosowanie promienników tarasowych

Wraz ze spadkiem temperatury, szukamy sposobu na przedłużenie sobie sezonu tarasowego. Pomocą w tej sytuacji mogą okazać się promienniki tarasowe. Promiennik podczerwieni na taras bez względu na pogodę, zapewni optymalny komfort cieplny każdemu, kto znajdzie się w jego pobliżu. Promiennik tarasowy ogrzeje nas w kilka sekund, a my będziemy mogli cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu w błogim cieple bez względu na porę roku. Zimne poranki i chłodne wieczory przestają być przeszkodą z promiennikami ciepła na taras.

Promienniki ciepła na taras – jaki promiennik wybrać?

Decydując się na nowoczesny sposób ogrzewania, jakim są promienniki ciepła, nie musimy się martwić o to, że urządzenie nie będzie pasowało do naszego tarasu. Istnieje kilka rodzajów promienników, dzięki czemu możemy spokojnie wybrać odpowiedni. Jeśli dysponujemy wolną ścianą, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie promiennik naścienny. Umieszczając go na odpowiedniej ścianie, pozbędziemy się tzw. zimnych okien. Wisząca forma promiennika doskonale dopasuje się do każdej, nawet ograniczonej wymiarami przestrzeni. Chcąc zaoszczędzić miejsce, możemy również wybrać promiennik wiszący i zawiesić go na przykład nad stołem. Fale podczerwieni nakierowane są na konkretny obszar, który mają ogrzewać, dzięki czemu możemy promiennik ustawić tak, aby ogrzał każdego przy stole. Jeśli nie mamy możliwości montażu, z pomocą przyjdzie nam promiennik wolnostojący. Możemy ustawić go w dowolnym miejscu na naszym tarasie, a dokładna celowość oddziaływania ciepła zapewni nam zadowalający komfort grzewczy.

Promiennik podczerwieni – czy warto? Zalety, opinie

Promienniki ciepła zdecydowanie mają przewagę nad tradycyjnymi źródłami ciepła. Po pierwsze – ogromny komfort użytkowania, łatwe sterowanie i szybkie działanie bez konieczności czasochłonnego rozpalania. Po drugie błogie ciepło wpływające jedynie na ludzi i przedmioty, a co za tym idzie, kolejna zaleta: powietrze nie jest wysuszone i unosi się w nim mniej alergenów. Promieniowanie podczerwone niesie za sobą również pozytywny wpływ na zdrowie, poprawia ukrwienie skóry i krążenie krwi. Promienniki tarasowe są również warte uwagi ze względu na swoją energooszczędność oraz ekologię – grzejniki nie wydzielają spalin, dzięki czemu zmniejsza się emisja niezdrowych zanieczyszczeń. Urządzenia te są również niezwykle trwałe, a więc inwestując raz, możemy się cieszyć nimi przez długie lata. Należy jednak pamiętać, aby promienniki podczerwieni kupować u sprawdzonych producentów, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele chińskich zamienników, a w tym przypadku niska cena idzie w parze z niską jakością. Jeśli chodzi o podróbki nie dostaniemy również gwarancji czy certyfikatów potwierdzających braku szkodliwości dla środowiska. Dlatego warto dołożyć więcej i kupić oryginalny produkt, który będzie nam służyć długi czas i zapewni maksymalny komfort cieplny.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników ciepła http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa