Alicja z Krainy Czarów w Gdyni

[REKLAMA]

Podróżując po Polsce coraz częściej zwracamy uwagę na nietuzinkowe miejsca, w których możemy w sposób wyjątkowy i zaskakujący spędzić swój wolny czas. Miejsca noclegowe zazwyczaj oferują podobne standardy: wygodne łóżka, modnie urządzone wnętrza i miłą obsługę. Wydaje się, że to powinno wystarczyć. Jednak każdy z nas czasem lubi być zaskakiwany i ma ochotę przeżyć niezwykłą przygodę. W Gdyni podążając za Alicją z Krainy Czarów możemy znaleźć się po magicznej drugiej stronie lustra, jak tytułowa bohaterka bajki Lewisa Corrolla.

Hotel tematyczny

Hotele tematyczne są niezwykle popularne na świecie. Przekraczając ich progi przenosimy się do krain baśni, bajek czy filmów. Każdy może poczuć się jak bohater ulubionej powieści. W Polsce takich miejsc jest niewiele, ale z czasem oczekiwania klientów z pewnością wpłyną na ich coraz liczniejsze powstawanie. Jeśli chcemy zobaczyć, co tak naprawdę oznaczają hotele tematyczne, to musimy udać się do Gdyni, gdzie czeka na nas hotel inspirowany Alicją w Krainie Czarów.

Wszystko w tym miejscu podporządkowane jest przewodniemu tematowi. Już po przekroczeniu bramy wjazdowej znajdziemy się po drugiej stronie lustra, gdzie będą na nas czekać same niespodzianki. Samego wjazdu broni Biały Królik, który czeka każdego dnia na gości, którzy chcą zaznać trochę magii. Postacie z bajki spotkamy tu niby przypadkiem, Kapelusznik ukłoni się spacerując po ogrodzie a Królowa Kier spojrzy złowrogo zza drzewa. Wszystko toczy się tutaj naturalnym rytmem, jakbyśmy naprawdę dostali się na karty powieści Corrolla. Po pewnym czasie, jak Alicja nie wiemy, czy to się dzieje to jawa czy sen.

I choć wydaje się, że takie miejsce zarezerwowane jest dla najmłodszych zaczytanych w baśniach i bajkach to jesteśmy w błędzie. Ta  magiczna kraina została stworzona z myślą o dorosłych, którzy mogą przeżyć tu przygodę życia. Cały hotel poprzez swój wystrój nawiązujący do Alicji zachęca do wzięcia udziału w tych magicznych wydarzeniach. Szachownica na ścieżce kusi, by rozegrać słynną partię szachów a restauracja Biały Królik na dobre pozwala zapomnieć o rzeczywistości.

Kulinarno-artystyczna przygoda

Wyjątkowe dania podawane w restauracji Biały Królik smakiem i kształtami również zabiorą nas w ślad za Alicją. Nad wyjątkowością tutejszych specjałów czuwają najlepsi polscy kucharze. Jeśli ich magiczne potrawy nie wciągną nas na dobre na właściwą stronę lustra to zadbają o to postacie z bajki, które zaprowadzą nas do ogrodu Alicji. Tu już na pewno poczujemy się jak w bajce, pięknie oświetlone drzewa i sceny wprost z kart opowieści na dobre wciągną nas do alternatywnego świata.

Poprzez udział w zabawie sami stajemy się bohaterami Alicji w Krainie Czarów tworząc niejako jej dalszy ciąg. To od nas zależy jak potoczą się losy wieczoru. Rozmowy z bohaterami, oglądanie koncertów czy uczestniczenie w pokazie sztuczek karcianych dopisuje kolejne karty bajki. Każdy dorosły choć na chwilę może się oderwać od szarej rzeczywistości i stać się bohaterem swojej ulubionej bajki z dzieciństwa.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa