Busem do… Stuttgartu

[REKLAMA]

Stuttgart to jedno z najczęściej odwiedzanych niemieckich miast w zakresie… podróży służbowych. Stolica Badeni-Wirtembergii jest siedzibą wielu firm „światowego formatu”. W mieście i w jego okolicach znajdziemy przedsiębiorstwa m.in. Hewlett-Packard (HP), IBM, Neoplan, Porsche, Bosch, czy Daimler. Ponadto region ten stanowi główny (i największy) ośrodek naukowy, badawczy oraz akademicki w całych Niemczech.

Wybierając się do Stuttgartu – czy to w celach służbowych, naukowych, czy też turystycznych – warto skorzystać z busa. Przewozy do Niemiec to wygodna, komfortowa opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokojną i bezpieczną podróż. Nie da się również ukryć, że jest idealny sposób na zwiedzanie naszych zachodnich sąsiadów w większym gronie.

Jeśli chodzi o kwestie turystyczne, Stuttgart przypadnie do gustu przede wszystkim fanom motoryzacji – dokładniej „czterech kółek”. To właśnie w tym mieście znajdują się Muzeum Mercedesa oraz Muzeum Porsche, w którym podziwiać możemy modele aut pochodzące z różnych lat produkcji.

Życie mieszkańców Stuttgartu kręci się przede wszystkim w rejonach centrum – od Schlossplatz zaczynając, a na Königsstrasse kończąc. Urokliwe, a przy okazji niezwykle zatłoczone uliczki, kryją w sobie wiele wyjątkowych zakątków, w tym restauracji. Warto zatrzymać się w tych, które posiadają jednocześnie swój własny browar. Dobry trunek sprawdzi się przy regionalnej kuchni niemieckiej – kiełbasie, kapuście i specjalnych pierogach.

Mimo że Stuttgart nie jest postrzegany jako miasto turystyczne, istnieje kilka zabytków, które każdy z nas winien zobaczyć będąc w okolicy – niezależnie od tego, w jakim celu przyjechał do Niemiec. XVIII-wieczny, monumentalny zamek barokowy Neues Schloss (Nowy Zamek), późnogotycka Stiftskirche (Kolegiata), 17-metrowa wieża telewizyjna Fernsehturm – to tylko wybrane, obowiązkowe pozycje dla każdego, kto odwiedza Stuttgart. Uwaga! Mimo że Stuttgart kojarzy się z industrialnym, mało zachęcającym krajobrazem, czym dalej od centrum, tym ciekawiej.

Stuttgart stanowi świetną bazę wypadową… na zakupy. W centrum znajdziemy szereg sklepów, w tym H&M (osobny dla panów oraz dla pań), luksusowy salon Rolexa, Deichmanna, prestiżowego Hugo Bossa, Douglasa i wiele, wiele innych lokali, z których nie wszystkie możemy spotkać w Polsce.

Jako że Stuttgart jest stosunkowo wygodnie zlokalizowany, decydując się na dłuższy pobyt w Niemczech możemy pokusić się o zwiedzanie również jego okolic.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa