Dziecko na nartach – czy warto zapisać je do szkółki narciarskiej?

[REKLAMA]

Szukasz idealnego sportu zimowego dla swojego dziecka? Powinieneś zatem rozważyć jazdę na nartach. To świetny sport dla najmłodszych – naukę mogą zacząć już nawet w wieku 3-4 lat! Musisz jednak wiedzieć, że nauka jazdy na nartach w przypadku najmłodszych wcale nie jest taka prosta – nawet jeśli rodzice są doświadczonymi narciarzami. Pomocna w takiej sytuacji może okazać się szkółka narciarska dla dzieci. Czy faktycznie warto zapisać do niej dziecko? Sprawdź to!

Jak przygotować malucha do nauki jazdy na nartach?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, kiedy dzieci mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach? Możesz być zaskoczony, ale wiele szkółek narciarskich przyjmuje już dzieci od 3. roku życia. Co więcej: zdaniem niektórych ekspertów niektóre dwulatki już mogą stawiać swoje pierwsze kroki na stoku! Zanim jednak Twój malec zacznie uczyć się jeździć na nartach, to musisz go do tego odpowiednio przygotować. Ważny jest sprzęt – narty, kijki i buty to podstawa! Nie obejdzie się również bez odpowiedniego ubrania – kup maluchowi kombinezon narciarski, rękawice, kask i gogle. To dość duży wydatek, dlatego wielu rodziców nie decyduje się na to, aby ich dziecko rozpoczęło naukę jazdy na nartach. Jednak jest na to rozwiązanie – wypożyczalnia. Szkółka narciarska zwykle ją posiada, więc możemy z niej skorzystać, by sprawdzić, czy dziecku spodoba się ten sport zimowy.

Nauka jazdy na nartach prowadzona przez rodzica – tak czy nie?

Jeśli jesteś bardzo cierpliwym rodzicem, to na początku możesz samodzielnie spróbować nauczyć swoje dziecko jazdy na nartach. Pamiętaj jednak, że absolutnie nie możesz wrzucać go na głęboką wodę. Jeśli tak zrobisz, to możesz być pewny, że od razu się zniechęci. Nauka jazdy na nartach dla dzieci powinna rozpocząć od podstaw. Z tym jest trochę tak jak z nauką jazdy na rowerze – wszystko musi przebiegać etapami.

Zacznij od najprostszych rzeczy – od teorii. Pokaż maluchowi, jak obsługiwać sprzęt oraz jak wpinać buty we wiązania. Zanim wjedziecie na górę wyciągiem, to dziecko koniecznie musi wiedzieć, jak to robić. Następny etap to podchodzenie na nartach do góry. Próbujcie zjeżdżać krótkie odcinki w pługu i powtarzajcie tę czynność. Nauka jazdy na nartach w przypadku dzieci nie jest prosta. Naprawdę wymaga wiele cierpliwości od instruktora, dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, to najlepszym rozwiązaniem jest szkółka narciarska, do której możesz posłać swoje dziecko. Co ważne – oddanie malucha w ręce profesjonalistów jest konieczne, jeśli niezbyt dobrze radzisz sobie na deskach.

Nauka jazdy na nartach pod okiem profesjonalistów

Zdaniem wielu rodziców, jeśli chcesz nauczyć malucha jazdy na nartach, to powinieneś zapisać go do szkółki narciarskiej. Nie musisz się obawiać o swoje dziecko – będzie w dobrych rękach. A jeśli będziesz miał na to ochotę, to możesz przyglądać się z boku, jak wyglądają lekcje. Dzieci zwykle bardzo lubią zajęcia w szkółce narciarskiej. Najważniejsze jest jednak to, że są bardziej zdyscyplinowane. Chętniej wykonują pokazywane ćwiczenia i są zmotywowane do pracy.

W szkółkach narciarskich dla dzieci zajęcia są prowadzone w grupie dzieciaków i często przyjmują charakter zabawy, dzięki czemu jazda na nartach jest dla nich samą przyjemnością. Bardzo istotne jest też to, że maluch w szkółce narciarskiej poznaje i wyrabia sobie prawidłowe nawyki narciarskie. Instruktorzy prowadzą zajęcia, które są całkowicie zgodne z metodyką nauczania tego sportu. Co więcej – Ty jako rodzic zyskujesz cenny wolny czas i podczas zajęć możesz jeździć swoim tempem.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa