Co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku?

[REKLAMA]

Dolny Śląsk to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Region od lat prężnie rozwija pod względem turystycznym. Nie brakuje tutaj zieleni, pięknych terenów i historycznych zabytków.

Co szczególnie przyciąga turystów na Dolny Śląsk? Niezliczona ilość wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć. Wśród nich m.in. historyczna architektura miast oraz liczące setki lat mury zamków i kościołów, których na Dolnym Śląsku nie brakuje.

Miejskie zabytki

Jednym z obowiązkowych miejsc do zobaczenia na Dolnym Śląsku jest wrocławska starówka. Już na pierwszy rzut oka prezentuje się niesamowicie. Architektura została zaprojektowana w bajkowym stylu, a do tego w okolicy nie brakuje świetnych restauracji. We Wrocławiu warto wybrać się na wieczorny spacer po Ostrowie Tumskim i zerknąć na średniowieczny ratusz. Fanom sportowych emocji lub wydarzeń kulturalnych polecamy sprawdzić, co aktualnie dzieje się w hali stulecia. Mają tam miejsce wystawy, koncerty, mecze koszykówki, targi i inne popularne imprezy.

Twierdza między dwoma wzgórzami

Podczas wizyty na Dolnym Śląsku warto zwiedź zamek w okolicy Dzierżoniowa, w którym obecnie mieści się kompleks hotelowy i restauracja – Uroczysko 7 Stawów. To jeden z nielicznych zamków na Dolnym Śląsku powstałych w XVI wieku, którego okazałe mury przetrwały do dzisiaj. To nie tylko atrakcja turystyczna, ale także świetne miejsce na wypoczynek. Na hotelowych gości czeka ogata oferta strefy SPA i znakomita kuchnia, serwowana w niepowtarzalnym otoczeniu XVI-wiecznego budynku.

Kawałek kulturowego dziedzictwa

Po zawarciu pokoju w Westfalii w 1648 roku postanowiono wybudować trzy imponujące kościoły. Do dzisiaj zachowały się dwa i są obiektami wpisanymi na listę UNESCO. Mowa o kościołach Pokoju w Jaworznie i Świdnicy. Ich wnętrza cechują się pięknymi zdobieniami w barokowym stylu. To obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Dolnego Śląska.

Kaplica Czaszek w Czermnej

Nazywana także pałacem śmierci. Ściany oraz sufit zostały praktycznie w całości wyłożone kościami oraz czaszkami zmarłych w różnych wojnach i epidemiach. Pomysłodawcą kaplicy był pewien duchowny żyjący w XVIII wieku. Po jego śmierci, jego własną czaszkę także umieszczono w Kaplicy. Osoby o bardzo słabych nerwach mogą poprzestać na obejrzeniu kaplicy z zewnątrz, jednak tym bardziej odważnym polecamy zajrzenie do środka.

Dolny Śląsk to niesamowita kraina z wieloma miejscami wartymi odwiedzenia. Nie sposób wspomnieć o wszystkich atrakcjach turystycznych. Wymienione przykłady to zaledwie wstęp do dłuższej wycieczki po Dolnym Śląsku.

1 thoughts on “Co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku?

  1. biedronka1 20 czerwca 2019 at 09:38

    We Wrocławiu warto zwiedzić również Panoramę Racławicką i ZOO. Warto udać się na Górę Ślęża
    z której rozpościera się widok na Wrocław i okolice.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa