Beskid Niski – pomysł na odpoczynek dla każdego

[REKLAMA]

Planujesz swój pierwszy biwak? To będzie coś niesamowitego! Masz przed sobą jedno z najlepszych doświadczeń Twojego życia. Ale pamiętaj, że zanim będziesz cieszyć się odpoczynkiem pośród wspaniałego pleneru, musisz wcześniej odpowiednio się do tego przygotować.

Oto kilka wskazówek dla początkujących biwakowiczów.

Zrób listę rzeczy, które musisz mieć przed wyjazdem na biwak. Do podstawowych należą z całą pewnością:

  • namiot,
  • śpiwory,
  • ubrania,
  • żywność,
  • woda,
  • apteczka,
  • latarki.

Zorganizuj się i spakuj, aby nie brać ze sobą nieistotnych elementów, które powodują, że plecak będzie cięższy. Nie potrzebujesz tego! Za to lepiej, jeśli jeszcze dołożysz specyfiki odstraszające owady albo dodatkową paczkę zapałek.

Wybór miejsca na biwak

W momencie wybierania miejsca na rozłożenie namiotu bardzo istotną kwestią będzie sprawdzenie co właściwie znajduje się wokół tego obszaru. Najlepiej szukać cienia pod wielkimi drzewami, ale lepiej unikać wysokiej trawy. Trawa to niebezpieczeństwo ukąszenia przez kleszcze bądź naprzykrzające się komary – z drugiej znowu strony, drzewa to niebezpieczeństwo w przypadku burzy. Przemyśl każdą opcję, znajdź suchy grunt i upewnij się, że jest blisko źródeł energii elektrycznej i wody.

Gdzie znaleźć fajne miejsca na biwak?

Okazuje się, że w Polsce nie brakuje takich uroczych okolic – jedną z najlepszych jest Beskid Wyspowy i sąsiedni Beskid Niski. Jest to malownicza, piękna część Beskidów Zachodnich ulokowana między doliną Raby a Kotliną Sądecką. Najwyższym szczytem tego pasma górskiego jest Mogielica wznosząca się na wysokość 1170 m nad poziomem morza. Można tam znaleźć naprawdę wiele miejsc dostosowanych do wymagań biwakowiczów – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Również sąsiedni Beskid Niski słynie z malowniczych widoków i przestrzeni. Od Wschodu graniczy z Bieszczadami, a na południu kończy się wraz z granicą Państwa ze Słowacją. Oprócz wielu szlaków turystycznych, zachwycać się można architekturą drewnianą, a zimą pojeździć na nartach.

Szukasz pomysłu na spokojniejszy wypoczynek?

Wcale nie musisz rezygnować z uroków Beskidu! Obok miejsc na biwaki znajduje się sporo komfortowych domków górskich przeznaczonych dla turystów, którzy preferują „wczasy pod gruszą”. Na pewno pośród tych wszystkich uroczych możliwości znajdziesz idealną dla siebie okolicę do spędzenia wymarzonego weekendu blisko natury bądź nawet całych wakacji. Ośrodek „Wczasy pod Gruszą” jest wart Twojej uwagi!

Jedno jest pewne – w Beskidzie Niskim na pewno nie będziesz się nudzić i to bez względu na to, czy wybierzesz się tam sam, z grupką znajomych czy z całą rodziną. Czytaj więcej o Beskidzie Niskim i sprawdź listę noclegów w Beskidzie.

1 thoughts on “Beskid Niski – pomysł na odpoczynek dla każdego

  1. Kaśka 25 września 2017 at 22:14

    Ciekawe jest to, że wypady pod namiot zawsze wspominam milej niż te, kiedy nocowałam w hotelu. A Beskid Niski dopiero przede mną.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa