Czy kupować specjalne ubrania myśliwskie?

[REKLAMA]

Czy wybierając się na polowanie można założyć dowolne ubrania sportowe? Dlaczego tak wiele uwagi powinno się poświęcić odpowiedniej odzieży? Wiele osób uważa, że ubrania są tu najmniej ważne, jednak nic bardziej mylnego. Należy podkreślić, że ubrania myśliwskie powinny przede wszystkim zapewnić nam bezpieczeństwo w trudnych warunkach. W odróżnieniu od innych sportowców, myśliwy musi brać pod uwagę nieprzewidywalność zachowania zwierzyny. Głównym zadaniem zwykłej odzieży sportowej jest zapewnienie komfortu, co również jest ważne, ale nie zapewnia w żadnym stopniu bezpieczeństwa. Właśnie z tego względu należy stosować wysokiej jakości ubrania, tworzone z myślą o entuzjastach polowań.

Warto jest skompletować sobie cały zestaw, aby zapewnić sobie maksimum komfortu i bezpieczeństwa. W skład takiej odzieży wchodzą m.in. wygodne spodnie, ciepła kurtka, swetry i koszule myśliwskie, kamizelki, czapki, a nawet bielizna termoaktywna. Dlaczego te elementy są takie ważne? Pochylmy się na chwilę nad każdym z tych elementów.

Spodnie myśliwskie – w odróżnieniu od zwykłych spodni sportowych, są one niezwykle wytrzymałe i odporne na przetarcia. Bardzo istotnym elementem jest również bezszelestny materiał, który pozwoli nam bezgłośnie poruszać się po lesie. Warto zwrócić również uwagę na dużą liczbę kieszeni. Najlepiej wybrać spodnie w odcieniach brązu i zieleni, które pomogą się nam wtopić w otoczenie.

Kurtki myśliwskie – jest to absolutnie podstawowy element każdego fana polowań. To gównie na niej spoczywa obowiązek ochrony przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wysokiej jakości tkaniny zapewnią ciepło, komfort oraz zabezpieczenie przed bolesnymi przetarciami. Odpowiednio dobrana, zapewnia kamuflaż.

Swetry i koszule myśliwskie – z jednej strony praktyczny, ale również elegancji dodatek do stroju myśliwego. Oddychający materiał koszuli na pewno przyniesie wygodę, a ciepły sweter przyda się podczas niskich temperatur. Podczas wielogodzinnych wyczekiwań na zwierzynę, nietrudno jest wyziębić organizm.

Kamizelki myśliwskie – jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wśród myśliwych. Dużą popularnością cieszą się ze względu na dużą ilość kieszeni, dzięki czemu najpotrzebniejszy sprzęt można mieć zawsze pod ręką.

Czapki myśliwskie – ważny element nie tylko podczas niskich temperatur, ale również w gorące i słoneczne dni. Należy ją dobrać w odpowiedni sposób, aby w żadnym stopniu nie uciskała, a jednocześnie chroniła przed zimnem lub promieniami słońca.

Bielizna myśliwska – bardzo przydatna rzecz podczas polowań przy wyjątkowo niskich lub wysokich temperaturach. Za zadanie ma utrzymać idealną termikę ciała. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na materiał oraz jakość wykonania.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa