Sposób na przechowanie zdjęć

[REKLAMA]

Nośniki zewnętrzne, chmura, albo portal w sieci. Poznaj różnego rodzaju miejsca do archiwizacji zdjęć.

Lubisz jeździć po kraju lub świecie? Zwiedzać regiony znane Ci z encyklopedii i internetu, albo może takie, które rzadko odwiedzają turyści? Niezależnie od miejsca na pewno jednak za każdym razem przywozisz ze sobą bogatą kolekcję zdjęć. Wraz z rozwojem techniki uwieczniamy coraz więcej. Dziś niemal każdy nosi przy sobie telefon z aparatem, więc wystarczy chwila, by go wyjąć i pstryknąć zdjęcie. Czy też zauważasz, że liczba posiadanych przez Ciebie fotek rośnie w zastraszającym tempie i nie wiesz jaki sposób na ich archiwizację będzie najbezpieczniejszy?

Dysk przenośny, karta pamięci, czy może chmura?

Trzy powyższe opcje należą do najpopularniejszych. Korzysta się z nich szybko, i przyjemnie. Bardzo często jednak, dla pewności zapisujemy ważne pliki w co najmniej dwóch różnych miejscach, na wypadek gdyby jedno zawiodło. Kiedy planujesz dłuższy wyjazd i wiesz, że tych zdjęć będzie dużo, zabierz ze sobą laptopa i karty pamięci lub najlepiej dysk zewnętrzny, na który będziesz regularnie przerzucać pliki z aparatu. Dysk jest w tej sytuacji o tyle lepszy, że trudniej go zgubić, działa bardzo sprawnie i zwykle ma większą pojemność.

Najłatwiej, bez obciążania swojego bagażu i konieczności pilnowania sprawdza się tzw. dysk wirtualny, czyli inaczej, chmura. Wymaga ona jednak dostępu do internetu, co nie w każdych warunkach na każdym wyjeździe jest osiągalne. Nie musisz się jednak obawiać, że zapisane tam jednak zdjęcia ulegną zniszczeniu w walizce, na lotnisku.

Portal dla podróżników

Alternatywą dla nośników zewnętrznych, a także chmury jest portal https://linkmy.travel. Załóż konto i sprawdź jakie to proste. W kilku krokach możesz się stać posiadaczem pięknej pamiątki z podróży, jak również inspiracją dla innych miłośników przygód. Dzięki interaktywnej mapie, poza zamieszczeniem zdjęć, możesz od razu zaznaczyć sobie drogę jaką przebyłeś i przykleić link do innych mediów społecznościowych, by pochwalić się znajomym swoimi osiągnięciami. Na portalu możesz także przeglądać podróże innych osób, co może pozwolić Ci zaplanować kolejne wyprawy.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa