KRĘCĘ DO PRACY – pierwsza akcja społeczna, która nagradza za jazdę na rowerze do pracy!

[REKLAMA]

17 maja br. przypada Międzynarodowy Dzień Jazdy Rowerem do Pracy. Z tej okazji startuje akcja KRĘCĘ DO PRACY, czyli inicjatywa kierowana do każdego, kto dojeżdża do pracy. Jej celem jest zachęcenie do jazdy na rowerze i wynagradzanie za wybór ekologicznego środka transportu. Organizatorzy akcji chcą wkręcić w to na dobre – przekonać, że rower może towarzyszyć na co dzień, a nie tylko od święta. Zyska na tym nasze zdrowie, środowisko i miasto.

Organizatorem akcji są pomysłodawcy aplikacji Activy – pierwszej mobilnej gry rowerowej, w której liczą się nie tylko kilometry. Akcja będzie trwać od 13 maja do 3 czerwca br.

Do wzięcia udziału w akcji, która będzie trwać od 13 maja do 03 czerwca br., zapraszają pomysłodawcy aplikacji Activy – pierwszej mobilnej gry rowerowej, w której liczą się nie tylko kilometry. Zachęcają do zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych w miastach i brania udziału w miejskich rywalizacjach rowerowych.

Dlaczego warto kręcić?

Jak wynika z analiz Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF) jazda rowerem jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym.

Jak podaje ECF, wybór roweru zamiast samochodu i autobusu jako środka transportu do miejsca pracy może oznaczać zmniejszenie emisji o 750 kg CO2 w skali roku, przy założeniu czterech wyjazdów w ciągu tygodnia na dystansie 8 km w jedną stronę.

Co jeszcze zyskujesz, wybierając rower jako główny środek transportu? Przede wszystkim hartujesz organizm, dbasz o swoją kondycję, możesz uniknąć stania w korkach oraz wymienić się uśmiechem z innymi rowerzystami, których codziennie widuje się na trasie. Korzyści jest wiele, dlatego warto zacząć już teraz!

Doceniamy to, że kręcisz!

– Celem naszej akcji jest docenienie rowerzystów, którzy jeżdżą na co dzień. Chcemy również zachęcić tych, którzy na rowerze jeżdżą od czasu do czasu – podkreśla Dorota Jurek, Chief Marketing Officer Activy Aktywny udział cyklistów w akcji zostanie nagrodzony. Punkty zebrane przez rowerzystów zamienią się w BikeCoiny, które następnie będzie można wymienić na zniżki i nagrody rzeczowe od partnerów naszej akcji.

Jak wziąć udział w akcji KRĘCĘ DO PRACY?

Wystarczy pobrać aplikację Activy z krecedopracy.pl, zarejestrować się i dołączyć do otwartego konkursu KRĘCĘ DO PRACY. Aplikacja rejestruje każdy przejazd rowerem, za który zbiera się punkty i wymienia się na nagrody w sklepie Activy.

Kiedy trwa akcja?

Akcja KRĘCĘ DO PRACY będzie trwać od 13 maja do 03 czerwca br. Punkty za przejazdy rowerem wykonane w dniu 17 maja – czyli Międzynarodowym Dniu Jazdy na Rowerze do Pracy – będą liczone podwójnie!

Co jeszcze łączy rowerzystów dojeżdżających na co dzień do pracy na rowerze? Sprawdź po czym poznać, że kręcisz! Przyłącz się do pierwszej ogólnopolskiej akcji rowerowej, wkręć się na dobre i zgarniaj nagrody!

Więcej informacji wkrótce na krecedopracy.pl.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa