Najpopularniejsze sporty wodne uprawiane w Polsce

[REKLAMA]

Dla wielu ludzi spędzanie wolnego czasu nad wodą jest interesującą formą wypoczynku. Oczywiście znaczna większość plażowiczów preferuje opalanie się i kąpiel w jeziorach, rzekach i morzach. Coraz większe grono ludzi zwraca jednak uwagę na atuty aktywnego wypoczynku. Istnieje wiele sportów wodnych zapewniających dawkę adrenaliny, poczucia wolności i relaksu. Dzięki sportom wodnym można odpocząć od codzienności. Sam bliski kontakt z wodą wzbudza w miłośnikach sportów wodnych wiele pozytywnych emocji i odczuć.

Sporty wodne stanowią nie tylko atrakcyjną formę wypoczynku. Bawiąc się w ten sposób można również utrzymać odpowiednią formę, kondycję i sylwetkę. Istnieje wiele interesujących form wypoczynku w sposób aktywny. Z pewnością każdy jest w stanie znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę dopasowaną do własnych upodobań oraz możliwości fizycznych i finansowych.

Windsurfing oraz kitesurfing

Jednym z najprzyjemniejszych i najpopularniejszych sportów wodnych jest windsurfing. Do uprawiania tego sportu potrzebna jest specjalna deska z żaglem. Okazuje się, że aktywność ta nie wymaga wcale wielkiej kondycji i z powodzeniem mogą ją uprawiać dzieci. Nic więc dziwnego, że popularność windsurfingu rośnie z roku na rok.

Inną odmianą sportu, w którym również należy surfować na desce jest kitesurfing. W tym przypadku osoba znajdująca się na desce zakłada na siebie uprząż, która jest połączona ze specjalnym latawcem spełniającym rolę żagla. W przeciwieństwie do windsurfingu, w przypadku kitesurfingu należy prowadzić deskę na krawędzi, a nie na płasko.

Flyboard – wypoczynek dla miłośników ekstremalnych wrażeń

Flyboard to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów wodnych pozwalający na wzbicie się w powietrze dzięki specjalnym odrzutowym butom, z których wydobywa się woda pod odpowiednim ciśnieniem. W zależności od umiejętności danej osoby i zastosowanego ciśnienia, uczestnik może zostać wystrzelony nawet na wysokość 10 metrów. W czasie zabawy bardzo istotną rolę odgrywa umiejętność zachowania równowagi. Ewolucje wykonywane w ramach tego sportu są bardzo widowiskowe i nawet jeśli zakończą się upadkiem to uczestnik ma zapewnioną ochronę w postaci kasku i kamizelki.

Żeglowanie, pływanie motorówką, spływy kajakowe

Jeśli mowa o sportach wodnych i aktywnym wypoczynku nad wodą to nie należy zapominać o żeglowaniu. Popularnym miejscem wśród żeglarzy jest Pojezierze Mazurskie. Miejsce to jest idealne nie tylko dla miłośników żeglarstwa, ale również dla wędkarzy lubiących wypływać na głębokie wody i łowić ryby, takie jak karpie, leszcze, pstrągi czy też sandacze.

Inną interesującą formą rozrywki jest możliwość pływania kajakiem. Oprócz spokojnego kajakarstwa rzecznego i jeziornego, istnieje możliwość spróbowania bardziej zaawansowanego i ekstremalnego kajakarstwa górskiego. Aby pokonywać najtrudniejsze trasy, warto zainteresować się kursami takiego kajakarstwa.

Ciekawym pomysłem jest również branie udziału w kursach sternika motorowodnego. Jest to świetna opcja dla wędkarzy, którzy chcą szybko oraz bez wysiłku dotrzeć na miejsce połowu i z niego wrócić. Jest to też świetna opcja dla osób, które po prostu kochają łodzie motorowe.

Nurkowanie

Jeśli mowa o ciekawych i ekstremalnych sportach wodnych to nie należy zapominać o nurkowaniu. Daje ono możliwość pływania pod wodą w miejscach, w których nie da się pływać bez specjalnego sprzętu dostarczającego tlen. Nurkowie mają możliwość obserwowania na własne oczy ciekawych okazów fauny i flory. Warto brać udział w kursach dla nurków, aby móc cieszyć się taką formą rozrywki.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Easy SurfShop, oferującym m.in. sprzęt do windsurf i kitesurfingu

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa