Kubek termiczny na biwak, który wybrać?

[REKLAMA]

Kubek termiczny kojarzy się z zimą i ciepłymi napojami na rozgrzanie. Jednak czy na pewno tylko zimą trzeba korzystać z tych akcesoriów?

Jest wiosna, zbliża się lato. Zaczniemy coraz częściej wyjeżdżać na biwaki, wypady w góry, wycieczki rowerowe. Kubek termiczny z pewnością zda egzamin również w ciepłe dni. Kubek termiczny dzięki swoim podwójnym ściankom ma na celu utrzymanie temperatury napoju. W przypadku ciepłych napojów jest to zazwyczaj około 5 godzin, a zimne napoje około 10 godzin. Na zewnątrz upał, a my jedziemy na biwak.

Czym się kierować przy wyborze kubka termicznego?

Kubek powinien być szczelny. Warto po nalaniu napoju do kubka i zamknięciu go odwrócić i sprawdzić, czy nic się nie wylewa. Powinien mieć antypoślizgowy uchwyt, który sprawdzi się idealnie w każdej sytuacji, gdy będziemy chcieli się napić jadąc rowerem czy zimą mając na rękach rękawiczki. Łatwy i wygody do otwierania, najlepiej, aby można było to zrobić jedną ręką. Prawidłowe wymiary kubka to takie, aby mieścił się w kieszonki boczne w plecaku czy schowki na kubki. Standardowa pojemność kubka to od 0,3 do 0,5 litra. Wybór kubków termicznych na rynku jest ogromny. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W zależności od preferencji. Pojemność, kształt czy też kolor. Pojedziemy na biwak, w kubku możemy zabrać ze sobą swoją ulubioną kawę czy też chłodny domowy napój. Kubek to inwestycja na długi czas.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa